Vilniaus pareigūnų įspūdis: studentės dėl iškrypėlių skundžiasi feisbuke, bet ne policijai

Sostinėje retsykiais sušmėžuoja ekshibicionistai. Studentės apie iškrypėlius viena kitą aktyviai įspėja ir pasiguodžia feisbuke, tačiau policijos apie šią problemą neinformuoja. Jos sako, kad iškvietimų sulaukę patruliai dažniausiai nesuskumba pričiupti nenaudėlių įvykio vietoje, o tokie nerezultatyvūs patikrinimai neskaičiuojami ir iškreipia statistiką.
Policijos atstovams dažnai tenka kartoti, kad kiekvienoje pavojingoje vietoje tvarkos sergėtojo nepastatysi. Tačiau ir merginų noras jaustis saugiai suprantamas.
Policijos atstovams dažnai tenka kartoti, kad kiekvienoje pavojingoje vietoje tvarkos sergėtojo nepastatysi. Tačiau ir merginų noras jaustis saugiai suprantamas. / 15min koliažas

Pastaruoju metu vieno ar kelių iškrypėlių sujudimas, remiantis studentų pranešimais „Facebook“ tinkle, fiksuojamas įprastoje padidintos rizikos sostinės vietoje – Baltupių rajono Didlauko gatvės bendrabučių prieigose, miškelyje.

Feisbuke vėl skelbtas perspėjimas apie miške savo genitalijas rodantį vyrą. Tai jau įsisenėjusi bėda.

„Jau daugelį metų VIKO, MRU, VU studentus Didlaukyje kamuoja bėda. Didlaukio 7-ojo barako grupėje liepos 3 dieną vėl skelbtas perspėjimas apie miške savo genitalijas rodantį vyrą. Tai jau įsisenėjusi bėda, ne kartą pareikalavusi kviesti pareigūnus, tačiau iki šių dienų problema nėra išspręsta“, – į 15min kreipėsi viena skaitytoja (vardas ir pavardė redakcijai žinoma).

„Neikit per pamiškę. Vėl kažkoks gražuolis išlindo pasirodyti“, – tokia žinute dėl naujausio atvejo feisbuke merginas įspėjo viena studentė.

15min gavo tos pačios „Facebook“ grupės puslapių atvaizdų, kaip analogiški įspėjimai viešinti 2013 m., 2017 m., 2018 m.

„15 minučių“/Tomo Grigalevičiaus nuotr./Specialistai pataria: pamačius nuogybes demonstruojantį asmenį moterims reikia reaguoti kiek įmanoma ramiau.
„15 minučių“/Tomo Grigalevičiaus nuotr./Specialistai pataria: pamačius nuogybes demonstruojantį asmenį moterims reikia reaguoti kiek įmanoma ramiau.

Traumuojanti patirtis

„Pati esu studentė, vieną kartą tai patyrusi. Po gautos psichologinės traumos pro tą miškelį stengiuosi nebeiti, tačiau vis matau begales studentų, kertančių kelią. Manau atsirastų virš šimto studentų (ypatingai studenčių), kurie patyrė traumuojančią patirtį. Kyla klausimas, kaip tokia įsisenėjusi bėda nepanaikinama? Ar galima užtikrinti studenčių saugumą?“ – klausė 15min pašnekovė.

Policija: pareigūnai visuomet reaguoja

Vilniaus miesto 6-ojo policijos komisariato (kurio prižiūrimoje teritorijoje yra minėta vieta) vadovas informavo, kad gavę pranešimų apie tokius pažeidimus, policijos pareigūnai visuomet į juos reaguoja .

Ir, jei nustatomi pažeidimus darantys asmenys, jie yra sulaikomi ir traukiami administracinėn atsakomybėn už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą.

Tiesa, tokių pranešimų, anot policijos, gaunama retai.

„Pastarasis panašaus pobūdžio įvykis buvo registruotas 2020 m. vasario mėnesį, tačiau policijos patruliams atvykus į galimo pažeidimo vietą nepavyko nustatyti įtariamojo ir jo sulaikyti. 2019 m. balandžio mėnesį už tokį pažeidimą buvo sulaikytas 1956 metais gimęs vyriškis, kuriam surašytas protokolas ir skirta 50 eurų bauda“, – informavo Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai.

Buvo sulaikytas 63 metų vyriškis, jam skirta 50 eurų bauda. Tai fiksuota 2019 m. balandį.

Anot 15min pašnekovės studentės, daugelis jaunuolių, gyvenančių bendrabutyje, renkasi važiuoti 53 autobusu ir trumpindami kelią išlipa pamiškės stotelėje ir eina miško takeliais.

„Vieša paslaptis, kad tai nėra saugiausia vieta dėl „esančių ten vyrų“, bet dienos metu, atrodo, viešoje vietoje bėdų kilti neturėtų. Dažniausiai studentai iš autobuso išlipa vienu metu ir eina vieni kitiems iš paskos, tačiau stengiamasi akių į šonus nesukioti.

„Facebook“ grupėje diskutuota, kad tam jau niekas nepadeda. Studentų atstovybė buvo kreipusis į Vilniaus savivaldybę, pasak jų, dabar ten yra įrengti nenaudojami žibintai, bet bėda vis tęsiasi“, – teigė studentė.

Pareigūnai stengiasi atkreipti dėmesį į Didlaukio gatvę, galbūt todėl nuo vasario daugiau pranešimų apie ekshibicionizmo atvejus gauta nebuvo.

Savo ruožtu Vilniaus VPK atstovai probleminę situaciją kol kas apibendrino taip: „Dėl gaunamų viešosios tvarkos pažeidimų minėtoje Didlaukio g. atkarpoje, policijos pareigūnai stengiasi atkreipti dėmesį į šią vietovę, galbūt todėl nuo vasario mėnesio daugiau pranešimų apie ekshibicionizmo atvejus gauta nebuvo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis