Dar 2014 m. birželį Vilniuje nuvilnijo plėšimų banga – nukentėjusieji buvo užpuolami gatvėse, namų laiptinėse, liftuose ar tiesiog savo butuose, buvo smaugiami ir apiplėšiami.
Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyboje buvo sudaryta speciali tyrėjų grupė, kuri atlikusi kompleksą kriminalinės žvalgybos veiksmų ir priemonių, sulaikė keturis anksčiau daugybę kartų teistus vilniečius: V.S., gimusį 1969 m., S.I., gimusį 1978 m., E.L., gimusį 1981 m. ir V.A., gimusį 1975 m.
Vienas nusikaltėlių smaugdavo nukentėjusiuosius, spausdamas miego arteriją tol, kol žmogus prarasdavo sąmonę.
Liepos 8 d. trys įtariamieji buvo sulaikyti vienu metu skirtingose sostinės vietose, ketvirtas – liepos 16 d.
Įtariamieji pasirinkdavo auką – pagyvenusį asmenį prie prekybos centrų ar pinigų išmokėjimo bankomatų, jį sekdavo iki daugiabučio gyvenamojo namo laiptinės ar buto ir vėliau, nukentėjusiajam rakinant buto duris ar tiesiog laiptinėje užpuldavo – jėga įstumdavo į butą, pagrobdavo pinigus, kitą materialinį turtą.
Kai kuriuos plėšimus, įsibraunant į gyvenamąją patalpą, įtariamieji padarė, prisistatydami kriminalinės policijos pareigūnais. Vienas įtariamųjų – V. S. smaugdavo nukentėjusiuosius, spausdamas miego arteriją tol, kol žmogus prarasdavo sąmonę.
Viso buvo surinkta įrodymų dėl 13-os plėšimų, padarytų panaudojant fizinį smurtą Naujininkuose, Žirmūnuose, Lazdynuose ir Naujojoje Vilnioje. Be to, ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta ir surinkta įrodymų, jog šie įtariamieji apvogė butus Viršuliškių, Musninkų, Čiobiškio, R. Jankausko ir S. Stanevičiaus gatvėse. Į butą S.Stanevičiaus gatvėje buvo įsibrauta dienos metu, išlaužus durų spyną, ir pagrobta turto daugiau nei už 10 000 eurų.
Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai nustatė, jog per daugiau nei pusantro mėnesio šie asmenys Vilniaus mieste padarė 30 nusikaltimų, dalis – sunkūs. Visi įtariamieji nuo sulaikymo dienos iki šiol izoliuoti nuo visuomenės, jiems taikoma griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas.
Už padarytus sunkius nusikaltimus, plėšimus įsibraunant į patalpas ar didelės vertės svetimo turto vagystes, Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas numato laisvės atėmimo bausmę iki aštuonerių metų.