Vilnietė ilgiau nei metus tiki sukčių pažadu, kad „investuotus“ pinigus grąžins su kaupu

Policija ragina žmones būti budriais ir saugotis sukčių, kurie įvairiais būdais bando išvilioti pinigus. Būdų atsirado įvairiausių – nuo neegzistuojančių butų nuomos, viliojimų neva investuoti į kriptovaliutas ar akcijas, neva sulaikytų siuntų (už kurias verčia susimokėti), iki internetinių pažinčių, kuriose „meilė“, deja, baigiasi tuščiomis kišenėmis.
Asociatyvi iliustracija
Asociatyvi nuotr. / Utenos VPK nuotr.

Į 15min redakciją kreipėsi skaitytoja Rūta, kuri, norėdama dar kartą paraginti kitus žmones būti atsargiais, papasakojo savo giminaitės, įklimpusios į sukčių pinkles, istoriją.

70-metę Vilniaus senjorę apgavikai sugebėjo apsukti aplink pirštą ir tą sėkmingai daro jau virš metų. Rūtos teigimu, giminaitė sukčiams atidavė jau dešimtis tūkstančių eurų. Tačiau viskas būtų likę tik jos pačios žinioje, jei ne pinigų trūkumas – ne kartą priversta skolintis iš giminių ir kaimynų, moteriškė turėjo sugalvoti įtikinamų istorijų, kodėl jai vis prireikia pinigų.

Vieniems buhaltere tebedirbanti moteris pasakojo, kad prastai su darbu – kitiems jau tęsė kitas istorijas. Galiausiai tarpusavyje pakalbėję žmonės suprato, kad kažkas ne taip, o tuomet ir paaiškėjo – moteris įklimpusi į sukčių pinkles.

Apgavikai įtikino moterį, kad ši investuojanti į kriptovaliutą – bitkoinus. Ir nors pinigų jau neva investuota daug, o grąžos dar negauta, ji vis dar tiki, kad pinigai bus sugrąžinti. Už sukčiavimo schemą atsakingi žmonės su moterimi dažnai kontaktuoja, sako, kad pinigus grąžins.

Kartą ji minėjo, jog jai turėjo pinigus atskraidinti lėktuvu, tačiau kurjeris susirgo koronavirusu ir jo neišleido iš lėktuvo. Vėliau kurjeris tuos pačius pinigus turėjo pristatyti jai į namus, tačiau kažkodėl tai vėl neįvyko.

Pavedimų moteris nenutraukia, mat sulaukia žinučių, jog jei nutrauks, „susikaupusi“ suma dings. O kad būtų įtaigiau – „investuotoja“ gauna ataskaitas, kaip atrodo jos sąskaita ir kokia joje yra pinigų suma.

Į policiją nuo sukčių kenčianti moteris nesikreipia, mat tiki, kad investicijos realios.

Pareigūnai ragina kilus nors menkiausiam įtarimui, kad bendraujama su sukčiumi, skambinti pagalbos numeriu 112.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų