Ikiteisminio tyrimo duomenimis, kaltinamasis internete ieškodavo viešai paskelbtų asmenų duomenų, kuriuose būtų užfiksuoti asmens vardas, pavardė, asmens kodas, t. y. internete patalpintų brandos atestatų, kvalifikacijos atestatų, pamestų dokumentų nuotraukų.
2019 m. sausio-rugsėjo mėnesiais jis rastus duomenis panaudodavo šių asmenų vardu atidarydamas banko sąskaitas ir jas nurodydavo internete sukurdamas melagingus skelbimus apie neva parduodamas prekes, siekiant apgaule iš skelbimais susidomėjusių asmenų išvilioti pinigus.
Tyrimo, kurį atliko Vilniaus AVPK Vilniaus miesto pirmojo policijos komisariato pareigūnai, metu buvo nustatytos 43 nusikalstamos veikos. Šiuo metu kaltinamajam yra paskirta kardomoji priemonė – suėmimas.
Pasak ikiteisminį tyrimą organizavusio ir jam vadovavusio prokuroro D.Šneiderio, su internete viešai skelbiama informacija gali susipažinti neribotas skaičius asmenų, tarp jų ir asmenys, kurie rastais asmenų duomenimis gali neteisėtai pasinaudoti, siekdami daryti nusikalstamas veikas. Vėliau asmenims, kurių duomenimis buvo pasinaudota, iškyla nepatogumų, jie būna kviečiami į apklausas pasiaiškinti dėl padarytų sukčiavimų, pasinaudojant jų vardu atidarytomis banko sąskaitomis.
Tik aktyviai bendradarbiaujant ikiteisminio tyrimo įstaigai su bankų sektoriumi galima nustatyti neteisėtai veikusius asmenis bei įrodyti, kad šios banko sąskaitos buvo atidarytos neteisėtai pasinaudojant nieko apie tai nežinančių asmenų duomenimis.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Vilniaus miesto apylinkės teismui.