Ilgapirščiai, darantys šiuos „sezoninius“ nusikaltimus, dažniausiai veikia grupėse po du ar tris asmenis. Pirmiausia jie ieško vagystės objekto, vėliau stebi aplinką ir padarę nusikaltimą žaibiškai dingsta iš įvykio vietos. Siekiant išaiškinti ir užkardinti tokius nusikaltimus, Vilniuje buvo sustiprintas ir kryptingai organizuotas Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnų darbas.
Birželio 8 d. apie 19 val. kriminalinės policijos pareigūnai, „nematomai“ dirbdami sostinės senamiestyje ir centre, su įkalčiais sulaikė pilietį V.P. (gim. 1982 m.), kuris Gynėjų gatvėje priėjo prie dviračių parkavimo vietos, iš kuprinės išsitraukė metalui kirpti skirtas žirkles ir nukirpo dviračio spynos trosą.
Jis iš įvykio vietos ketino pasišalinti Gedimino prospekto link, bet greitai buvo sulaikytas neuniformuotų policijos pareigūnų.
Pas įtariamąjį rasta rankinė, kurioje buvo žirklės metalui kirpti. Įtariamasis pristatyti į policijos komisariatą, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Birželio 5 d. apie 11 val. Vilniaus apskrities VPK Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai Kalvarijų g. iš toli pastebėjo du vaikinus, kurie sukėlė įtarimą. Vienas iš vaikinų, išsitraukęs iš maišelio žirkles metalui kirpti, greitai nukirpo dviračio spynos trosą, žirkles atidavė šalia stovinčiam ir aplinką stebinčiam bendrininkui, o pats atsisėdo ant pavogto dviračio ir žaibiškai pasišalino. Vieną iš įtariamųjų E.B. (gim. 1984 m.) pareigūnai sulaikė įvykio vietoje, o kitas įtariamasis A.G. (gim. 1989 m.), buvo sulaikytas birželio 8 d.
Šioje byloje irgi atliekamas ikiteisminis tyrimas.
Pareigūnai atkreipia piliečių dėmesį dėl tinkamos dviračių apsaugos pasirinkimo. Plačiai paplitusios metalinių lynų rakinimo spynos labai lengvai ir greitai įveikiamos, todėl vertėtų pasirinkti patikimesnes dviračio apsaugos priemones, arba vienu metu naudoti keletą apsaugos priemonių jas kombinuojant.