„Ecoservice“ įmonės atributika paženklintas sunkvežimis užsiliepsnojo trečiadienį apie vidurdienį.
Įvykio padarinius užfiksavo liudininku tapęs vilnietis Rytis T.
Šiukšliavežės krovininėje dalyje liepsnos kilo Šiltnamių gatvėje (Lazdynų sen.).
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) Komunikacijos skyriuje 15min sužinojo, kad apie gaisrą pranešė 112 telefonu paskambinęs pro šalį važiavęs žmogus.
Anot pranešėjo, tuo metu, kai sunkvežimio galinę dalį talžė liepsnos, atliekų tvarkymo tarnybos darbuotojai iš šiukšliavežės kabinos buvo spėję saugiai išlipti.
PAGD duomenimis, 12.09 val. į įvykio vietą ties Jonažolių ir Šiltnamių gatvių sankryža nuspręsta siųsti iškart du gaisrinių autocisternų ekipažus.
12.16 val. gelbėtojai jau buvo iškvietimo vietoje. Šiukšlių krovininėje dalyje, kur buvo sukaupta maždaug 5-6 tonos buitinių atliekų, siautė atvira ugnis.
Gaisrui visiškai sutramdyti prireikė maždaug dvidešimties minučių, likvidacija fiksuota 12.37 val. Ugniagesiai apžiūrėjo transporto užgesintą priemonę ir preliminariai konstatavo, kad paties sunkvežimio ugnis sugadinti nespėjo.
Anot priešgaisrinės saugos specialistų, atvejų, kai šiukšlės užsidega savaime, pasitaiko. Konkrečiai šio incidento priežastys ir aplinkybės dar tik pradedamos tirti.
Trečiadienio popietę buvo paviešintas ir aktualus viešųjų ryšių agentūros pranešimas, kuriame šį gaisrą komentuoja „Ecoservice“ logistikos direktorius Mindaugas Kašalynas.
„Šiandien Vilniuje „Ecoservice“ surenkant pakuočių atliekas iš bendro naudojimo pusiau požeminių konteinerių užsidegė šiukšliavežė mašina. Važiuojant kito surinkimo taško link, darbuotojai išgirdo sprogimą atliekų bunkeryje, iš karto sustojo, pamatę kilusį gaisrą, apie tai pranešė tarnyboms, taip pat ėmė patys gesinti gaisrą, kad ugnis toliau neplistų“, – cituojamas įmonės atstovas.
Anot M.Kašalyno, norima padėkoti ne tik operatyviai sureagavusiems ugniagesiams, tačiau ir neabejingiems piliečiams, kurie papildomai sunešė turimus gesintuvus ugniai valdyti, kol atvyko profesionalūs gelbėtojai.
Į konteinerius jokiais būdais negalima mesti pavojingų, degių, sprogių medžiagų, taip pat ir karštų pelenų bei baterijų ar akumuliatorių.
„Svarbiausia, kad šio įvykio metu nenukentėjo žmonės, taip pat pavyko išvengti šiukšliavežės apgadinimo. Tačiau norime atkreipti gyventojų dėmesį į atsakingą elgesį su atliekomis – į konteinerius jokiais būdais negalima mesti pavojingų, degių, sprogių medžiagų, taip pat ir karštų pelenų bei baterijų ar akumuliatorių, nes tai gali tapti nelaimingų atsitikimų priežastimi“, – teigia „Ecoservice“ logistikos direktorius.
Jis dar pridūrė: „Šiandienos įvykio vieta jau sutvarkyta. Atliekų surinkimą pagal planuojamą maršrutą Vilniuje stengsimės atlikti numatytu grafiku.“