Gintauto Babravičiaus rinkimų štabas, „Swedbank“, „Maxima LT“, „Luidas“, „Drogas“, „Tercija“, „Dorvila“, G4S – tai tik maža dalis įmonių, kurių biurus naktimis aplankė žaibiškų vagysčių virtuozas 44 metų V.Kijenka.
Trečiadienį jau vienuolika kartų teisto vyro naują bylą, sudarytą iš maždaug 60 epizodų, atvertė Vilniaus 1-asis apylinkės teismas.
Jau pirmojo posėdžio metu teisiamasis nustebino tuo, kad ginčijosi geriau už nukentėjusiuosius žinantis, ką iš jų pavogė.
Kai firmos „Kopranas“ atstovė Irena Pranckūnienė teisme per apklausą paminėjo, jog iš jų biuro nugvelbtas kompiuteris „Asus“, vyras kategoriškai paprieštaravo. „Aš pamenu HP! Aš net prisimenu jo parametrus!“Pas mus žaibiška vagystė įvyko per 12 sekundžių, – teisme minėjo vienos nukentėjusios firmos atstovė.
Tiesa, atstovė prieštaravo ir teigė, kad visi trys jų firmos turėti kompiuteriai buvo „Asus“.
Būtent nešiojamieji kompiuteriai bei jų priedai buvo geidžiamiausias ilgapirščio laimikis. Jo nusikaltimų braižas nesikeitė: gilią naktį, 1–3 val., masyviu plytgaliu buvo išmušamas paprastas ar net vitrinos langas, trumpam įšokama vidun, čiumpama, kas atrodo vertingiausia, ir sprunkama.
„Pas mus žaibiška vagystė įvyko per 12 sekundžių, ji buvo nufilmuota“, – minėjo trečiadienį teisme liudydama „Koprano“ atstovė. I.Pranckūnienė atkreipė teismo dėmesį, kad 1-ajam sostinės policijos komisariatui perduotoje filmuotoje medžiagoje užfiksuoti du įtariamieji, todėl moteris stebėjosi, kodėl byloje figūruoja tik V.Kijenka.
„Šiandien yra tik dalis nukentėjusiųjų, nes jų yra labai daug. Yra paskirti trys posėdžiai“, – informavo bylą nagrinėjantis teisėjas Antanas Virbalas.
Pernai vasarą 15min.lt rašė, kad V.Kijenka įkliuvo uostamiestyje.