„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Virš Kalvarijos valdininkų – įtarimų šešėliai

Marijampolės teisėsaugininkai aiškinasi, ar Kalvarijos savivaldybės administracijos darbuotojai nepiktnaudžiavo tarnyba pritaikydami būstą neįgaliųjų poreikiams.
Kalvarijos meras J. Ščeponis tikina bandęs derėtis su parapijos klebonu.
Išsiaiškinti galimai neskaidrius pavaldinių sandėrius Marijampolės prokurorų paprašė Kalvarijos savivaldybės meras Jonas Ščeponis. / LŽ nuotr.

Išsiaiškinti galimai neskaidrius pavaldinių sandėrius Marijampolės prokurorų paprašė Kalvarijos savivaldybės meras Jonas Ščeponis. „Savivaldybės kontrolierius tikrino, kaip pernai buvo naudojamos būstų pritaikymui neįgaliesiems skirtos lėšos. Tikrinimo rezultatai sukėlė abejonių, ar viešieji pirkimai vyko skaidriai, todėl paprašiau pareigūnų, kad įvertintų savivaldybės tarnautojų veiksmus“, – LŽ teigė J.Ščeponis.

Kur nukeliavo pinigai?

Praėjusiais metais Kalvarijos savivaldybė būstų pritaikymui neįgaliesiems iš specialios programos fondo, kuriuo disponuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas, buvo gavusi 73,6 tūkst. litų, dar 19 tūkst. litų buvo skyrusi iš savo biudžeto. Remontuoti pasirinkti trys būstai. Du – pačioje Kalvarijoje ir vienas – Salaperaugio kaime. Spalio mėnesį trims potencialiems darbų vykdytojams buvo išsiuntinėti siūlymai dalyvauti viešame konkurse. Tačiau atsiliepė tik vienintelė Roberto Masionio individuali įmonė. Ši būstus pritaikyti neįgaliųjų poreikiams sutiko už 92,9 tūkst. litų.

Savivaldybės vadovai linkę įtarti, kad R.Masionio IĮ iš savivaldybės administracijos galėjo būti „nutekinta“ konfidenciali informacija apie būsimų darbų maksimalią kainą, kuri niekur nebuvo viešinama, ją žinojo tik viešąjį konkursą rengę savivaldybės tarnautojai. Įtarimus sustiprina ne tik arti maksimalios kainos pasiūlyta darbų kaina, bet ir gana tiksliai apskaičiuoti konkretūs kiekvieno buto renovacijos įkainiai, tik truputį mažesni už remontuotinų būstų vertę. Ji savivaldybėje taip pat buvo laikoma konfidencialia informacija. Taip vieno buto Kalvarijoje pritaikymas neįgaliojo poreikiams kainavo 31,8 tūkst. litų, o jo vertė buvo 31,9 tūkst. litų.

Pagal spalio pabaigoje pasirašytą sutartį darbus įmonė privalėjo užbaigti iki gruodžio 5 dienos. Tačiau tai padaryti jiems nepavyko ir darbų priėmimo aktas pasirašytas tebuvo prieš pat Kalėdas. Gruodžio 24 dieną savivaldybės administracija už darbus sumokėjo visą sutartyje numatytą sumą, nors pagal sutartį dėl laiku neužbaigtų darbų kaina turėjo būti mažinama.

Jau šiemet, dar kartą tikrinant R.Masionio IĮ atliktų remonto darbų kokybę, buvo įsitikinta, kad kai kur jie atlikti nekokybiškai, nekokybiškos ir panaudotos medžiagos. Tačiau savivaldybei pateiktose sąmatose nurodyta, kad pirktos tik aukščiausios kokybės medžiagos, dažniausiai kainavusios kur kas daugiau, nei tuo metu buvo vidutinė jų rinkos kaina. Taip už sienų apdailos plytelių kvadratinį metrą mokėta po 120 litų, nors jų kaina buvo apie 17,5 – 30 litų. Už grindų plytelių kvadratinį metrą taip pat mokėta po 120 litų, nors kaina – tik iki 40 litų. Kur kas daugiau, nei realiai kainavo, savivaldybei pateiktoje darbų sąmatoje įkainota ir daugelis remonto darbų. Be to, sąmatoje nurodyta, kad visuose trijuose butuose remontuojant buvo sunaudota 19 didesnio atsparumo gipso kartono plokščių. Tikrinant jų nerasta.

„Aš negaliu pasakyti, kas iš savivaldybės tarnautojų galėjo turėti kokios nors naudos iš tokio sandorio su privačia bendrove. Todėl ir kreipiausi pagalbos į teisėsaugos institucijas“, – teigė Kalvarijos savivaldybės meras.

„Ikiteisminis tyrimas dar tik pradėtas ir kol kas įtarimai niekam nėra pareikšti“, – LŽ teigė tyrimą kuruojantis Marijampolės apylinkės prokuroras Giedrius Šalaševičius.

Pamoka po pamokos

„Tokių atvejų, kaip Kalvarijoje, Lietuvoje dar nebuvo. Nors smulkesnių atvejų, dėl kurių mums tenka kreiptis į teisėsaugos institucijas, pasitaiko“, – teigė būsto pritaikymo neįgaliesiems lėšas administruojančio Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Genovaitė Paliušienė.

Pasak jos, gali būti, kad Kalvarijos savivaldybėje, vykdant viešąjį pirkimą, ne visi komisijos nariai buvo susipažinę su viešųjų pirkimų procedūromis, kitais teisiniais dokumentais. Be to, ir pačios savivaldybės administracijos vadovai, pamatę per dideles pasiūlytas remonto kainas, galėjo atsisakyti pirkti paslaugas.

„Atsižvelgdami į tai, kas atsitiko Kalvarijoje, jau kitą savaitę rengsime visų šalies neįgaliųjų organizacijų atstovų mokymus, kad šie žinotų, kaip elgtis, kai tik pastebi abejonių keliantį savivaldybių tarnautojų elgesį“, – sakė Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė, pabrėždama, jog iš Kalvarijos neįgaliųjų jie jokios informacijos nesulaukė.

Tai jau nebe pirmas kartas, kai Kalvarijos valdininkai patenka į teisėsaugos pareigūnų akiratį. Specialiųjų tyrimų tarnyba vis dar aiškinasi šios savivaldybės vyriausiojo architekto Mindaugo Šaučiūno galimą piktnaudžiavimą tarnyba. Jam pareikšti įtarimai piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu išduodant statybų leidimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs