50-metei medikei skirta dvejų metų laisvės apribojimo bausmė, BNS sakė tyrimą kontroliavusios Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė Rasa Stundžienė.
S.Charčenko vykstant tyrimui buvo nušalinta nuo pareigų.
Kaip skelbė prokuratūra, į teisėsaugos pareigūnų akiratį Visagino ligoninės vieno iš skyrių vyr. slaugytoja pakliuvo dėl 2020–2021 metais galimai įvykdytų nusikalstamų veikų.
Jai buvo pareikšti kaltinimai, kad, pasinaudodama savo tarnyba ir pažintimis, susitarė paimti 600 eurų kyšį iš pažįstamos moters. Pinigai neva turėjo būti skirti gydytojams, kad moters šeimos nariui būtų nustatyti specialieji poreikiai.
Medicinos darbuotoja taip pat buvo kaltinama neteisėtai įgijusi didelį kiekį psichotropinių vaistų ir juos platinusi. Tyrimo duomenimis, medikė, pasinaudodama ne mažiau kaip 30 suklastotų receptų, vaistinėse galėjo įsigyti labai didelį kiekį įvairių psichotropinių vaistų ir juos pardavinėti pažįstamiems asmenims.
Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio prokuroro Manto Jurkėno, per tyrimą buvo išaiškintos ne tik šios medikės galimai padarytos nusikalstamos veikos, tačiau dar trys asmenys pripažinti padarę keturias nusikalstamas veikas.
Teismo įsitikinimu, šiuo atveju realaus laisvės atėmimo bausmė prieštarautų teisingumo principui.
Per tyrimą taip pat buvo nustatyti vienos Visagino ligoninės gydytojos padaryti teisės pažeidimai, neužtraukiantys baudžiamosios atsakomybės.
Apie šiuos teisės pažeidimus prokuratūrai informavus Visagino ligoninės administraciją, ši įspėjo gydytoją apie tokio pobūdžio veiksmų nepriimtinumą.
Teismui kaltinamoji nurodė, kad savo kaltę pripažįsta iš dalies.
Nuosprendžiu, be kita ko, nuspręsta, kad iš nuteistosios turi būti konfiskuoti 20 Eur, kuriuos ji gavo pardavusi psichotropinius vaistus.
Iš nuteistosios turi būti konfiskuoti ir 20 Eur, kuriuos ji gavo iš nusikalstamos veikos, t. y. pardavusi psichotropinius vaistus, pažymima Panevėžio apygardos teismo (PAT) pranešime.
Be dvejų metų laisvės apribojimo, nuteistoji įpareigota neatlygintinai išdirbti 200 valandų įstaigose, kurios rūpinasi pagalbos reikalingais žmonėmis, taip pat dirbti arba užsiregistruoti Užimtumo tarnyboje.
Teismas uždraudė šiai slaugytojai 2 metus, t. y. laisvės apribojimo laikotarpiu, dirbti su medikamentais, turinčiais psichotropinių ar narkotinių medžiagų.
„Už neteisėtą disponavimą labai dideliu kiekiu psichotropinių medžiagų įstatymas numato tik laisvės atėmimo bausmę. Tačiau, teismo įsitikinimu, šiuo atveju, tokia bausmė prieštarautų teisingumo principui. Todėl teismas pasinaudojo įstatymo norma, kuri leidžia, atsižvelgus į visas bylos aplinkybes, paskirti kaltinamajai švelnesnę negu įstatymo numatyta bausmė“, – pažymima PAT pranešime.
Parinkdamas bausmę teismas įvertino S.Charčenko padarytų nusikalstamų veikų pobūdį, mastą ir trukmę, kaltinamosios asmenybę, jos atsakomybę lengvinančią aplinkybę ir tai, kad nėra atsakomybę sunkinančių aplinkybių, taip pat prokuroro poziciją dėl bausmės skyrimo.
„Pasiekti bausmės tikslus šioje konkrečioje byloje galima kaltinamajai paskiriant maksimalaus dydžio laisvės apribojimo bausmę bei parenkant kaltinamosios socialinį statusą ir brandą atitinkančius įpareigojimus, kuriais ji galėtų padėti kitiems pagalbos reikalingiems žmonėms“, – nusprendė bylą išnagrinėjęs teisėjas Valdas Ciesiūnas.
Nuosprendis nėra galutinis ir gali būti skundžiamas.