Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Vito Tomkaus ir Dainiaus Radzevičiaus mūšyje dėl „Wikileaks“ publikacijų – dvi priešingos kalbos specialistų išvados

Privataus kaltinimo byloje, kurią „Respublikos“ leidėjas Vitas Tomkus iškėlė Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) pirmininkui Dainiui Radzevičiui, teismas žada gilintis į kalbos specialistų išvadas, kurios kardinaliai viena kitai prieštarauja.
Vitas Tomkus
Vitas Tomkus / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Antradienį Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas privačiame mūšyje dėl skandalingų „Wikileaks“ publikacijų paskelbė pertrauką iki gegužės vidurio.

Procesą vėl teko atidėti, nes teismą sukaustė dvi kardinaliai priešingos kalbos specialistų išvados apie LŽS vadovo Dainiaus Radzevičiaus paviešintą komentarą.

Antradienį paaiškėjo, kad komentaro apie „Wikileaks“ publikacijas tekstą nukentėjusiojo Vito Tomkaus prašymu analizavo Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotoja Laima Kalėdienė. 37 metų darbo stažą turinčios profesorės, mokslų daktarės vertinimu, LŽS pirmininko asmeniniame tinklaraštyje paskelbtas komentaras pagrįstas teiginiais, o ne asmenine autoriaus nuomone.

Tuo tarpu baudžiamojon atsakomybėn traukiamo D.Radzevičiaus prašymu anksčiau išvadas dėl teksto yra pateikęs ir Vilniaus universiteto dėstytojas Antanas Smetona, nurodęs, kad komentare yra pateikta tik autoriaus nuomonė, kuriai netaikomi tiesos kriterijai.

„Teismas norėtų matyti posėdyje abu specialistus“, – pareiškė bylą nagrinėjanti teisėja Ainora Kornelija Macevičienė, pabrėžusi, kad teismui pateiktos kalbos žinovų išvados yra „180 laipsnių kampu priešingos.“

Apie „Respublikos leidinių“ grupės vadovo ir LŽS pirmininko emocingą teisinį ginčą dėl „Wikileaks“ publikacijų portalas 15min.lt išsamiai pasakojo ankstesnėse publikacijose (žr. susijusius straipsnius).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos