Tyrimo duomenimis, kaltinamasis savo vadovaujamos įmonės vardu 2013 m. ir 2014 m. sudarė su banku dvi lizingo sutartis, pagal kurias bankas įsipareigojo suteikti kreditą dviejų automobilių – „Jeep Grand Cherokee“ ir „Audi Q3“ – pirkimui. Tyrimo metu surinkta duomenų, jog nuo 2016 m. kaltinamasis savo įsipareigojimų – lizingo mokėjimų – nebevykdė, nors nesumokėta suma siekė beveik 54 tūkst. eurų.
Į banko raginimus sumokėti susidariusią skolą bei įspėjimus kaltinamasis nereagavo, todėl buvo kreiptasi į teismą siekiant iš Vokietijos piliečio išsireikalauti minėtus automobilius. Teismas banko ieškinį tenkino, tačiau, vykdant šį teismo sprendimą, transporto priemonių rasti nepavyko.
Remiantis tyrimo metu surinktų duomenų visuma, kaltinamasis 2015 metais su įsigytais automobiliais išvyko į savo tėvynę Vokietiją ir, skolas palikęs savo vadovaujamai įmonei Klaipėdoje, į Lietuvą daugiau nebegrįžo. Turimais duomenimis, bendrovė kiek vėliau bankrutavo. Įtariama, kad neteisėtai pasisavintus automobilius vyras už kiek daugiau nei 45 tūkst. eurų pardavė vienai Vokietijos bendrovei, kuriai pats ir vadovavo.
Vokietijos piliečiui pareikšti kaltinimai pagal Baudžiamojo kodekso 183 straipsnio („Turto pasisavinimas“) 2 dalį. Už didelės vertės svetimo turto pasisavinimą jam gresia laisvės atėmimas iki 10 metų. Šių metų balandžio mėnesį pagal Europos arešto orderį, išduotą dar 2020 metais, Vokietijos pilietis buvo ekstradijuotas į Lietuvą, kur privalės atsakyti už jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką.
Šioje byloje bankas pareiškė civilinį ieškinį, kurio suma viršija 53 tūkts. eurų. Siekiant užtikrinti pareikštą civilinį laikinai apribota nuosavybės teisė į kaltinamojo turtą – butą Klaipėdoje.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Diana Mikelėnienė. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai.
Baudžiamoji byla perduota Klaipėdos apygardos teismui.