Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Žiniasklaida: vaikų prievartavimu įtariamas K.Bartoševičius neigia kaltę

Seksualiniu vaikų prievartavimu kaltinamas buvęs Seimo narys Kristijonas Bartoševičius nepripažįsta savo kaltės, o apie tyrimą jis esą sužinojo daug anksčiau, nei generalinė prokurorė Nida Grunskienė Seimo pirmininkei Viktorijai Čmilytei-Nielsen pranešė prašysianti panaikinti tuomet Seimo nario K.Bartoševičiaus teisinę neliečiamybę, pranešė portalas „Delfi“.
„Nepažįstu tų draugų“: kaip K.Bartoševičius, R.Kuncaitis ir kiti atsiduria partijų rinkimų sąrašuose?
Kristijonas Bartoševičius / 15min nuotr.

„Delfi“ teigimu, šią sudėtingą bylą tiriantys Panevėžio prokurorai jau kelis kartus apklausė K.Bartoševičių, tačiau jis neigia savo kaltę. Pasak „Delfi“, jis buvo apklaustas ir šį trečiadienį.

Portalo šaltiniai teisėsaugai sakė, kad jis apie įtarimus sužinojo daug anksčiau nei tai tapo žinoma visuomenei. Teigiama, kad jis tai galėjo sužinoti iš „Ąžuoliuko“ choro, kurį lankiusių vaikų prievartavimu ir tvirkinimu yra įtariamas, aplinkos.

Šaltiniai „Delfi“ teigė, jog nusikalstamos veikos galėjo būti daromos vasaros stovyklų metu. Vasaros stovyklose esą dalyvaudavo ir tuometis Seimo narys K.Bartoševičius, pats anksčiau dainavęs chore, o vėliau jam vadovavęs.

Pareigūnai įtaria, kad buvęs politikas prieš tris nepilnamečius atliko tvirkinimo veiksmus, o prieš vieną jų – seksualinio prievartavimo veiksmus.

Prokuratūra dėl nepilnamečių ir mažamečių seksualinio prievartavimo bei tvirkinimo ikiteisminį tyrimą atlieka nuo pernai lapkričio. Įtariama, jog seksualinius nusikaltimus jis galėjo padaryti būdamas Seimo nariu.

Įtarimai K.Bartoševičiui buvo pareikšti vasarį, o Seimo nario mandato jis atsisakė sausio pabaigoje.

Seimo pirmininkė V.Čmilytė-Nielsen buvo priversta aiškintis, ar nenutekino informacijos apie pradėtą tyrimą tuometinio parlamentaro, konservatorių frakcijos atstovo K.Bartoševičiaus atžvilgiu. Pati politikė neigė tai dariusi.

K.Bartoševičius prašymą atsisakyti mandato Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė dar iki prokuratūrai viešai paskelbiant apie tyrimą, sausio 20-ąją – tą pačią dieną, kai generalinė prokurorė informavo Seimo pirmininkę apie ketinimus panaikinti parlamentaro neliečiamybę. Tačiau tiek V.Čmilytė-Nielsen, tiek generalinė prokurorė N.Grunskienė paneigė, jog šio susitikimo metu buvo įvardinta jo pavardė.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų