Kaip trečiadienį pranešė Vilniaus apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, taip bus nurodytos vietos, kurios turi būti neužstatytos, kad, kilus gaisrui, galėtų privažiuoti gaisrinė technika.
Ugniagesių duomenimis, šiame daugiabutyje per pastarąjį dešimtmetį kilo net 23 gaisrai. 2007 metais jame kilo ir tragiškiausias gaisras sostinėje, per kurį žuvo šeši žmonės, o 23 gyventojai, tarp jų ir devyni vaikai, buvo traumuoti.
„Skubėdami į pagalbą šio namo gyventojams, ugniagesiai kaskart susiduria su ta pačia problema – negali skubiai privažiuoti prie gaisro židinio dėl prie namo stovinčių automobilių“, – sakė Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Rimantas Steponavičius.
Pasak jo, gaišdami brangų laiką ugniagesiai tokiais atvejais bando važiuoti kitu keliu, turi patraukti pravažiuoti kliudančius automobilius.
„Apmaudu, kad ir kituose sostinės rajonuose padėtis yra ne ką geresnė. Tuo labiau, kad per metus Vilniaus daugiabučiuose tenka gesinti per 300 gaisrų“, – sako R.Steponavičius.
Ketvirtadienį prie šio namo bus įrengtas informacinis skydas, kuriame bus nurodyta, kurias vietas gyventojai turi palikti neužstatytas.
Ugniagesiai tikisi, kad gyventojai, rūpindamiesi savo saugumu, nestatys automobilių į paženklintas vietas.
Ugniagesiai tikisi, kad gyventojai, rūpindamiesi savo saugumu, nestatys automobilių į paženklintas vietas, todėl, kilus gaisrui, greičiau sulauks pagalbos.
Įvykus nelaimei ar esant skubios pagalbos poreikiui paženklinta vieta galės naudotis ir kitos specialios transporto priemonės – greitosios pagalbos, policijos darbuotojai.
Teisėsaugos pareigūnams pavyko nustatyti prieš aštuonerius metus šiame daugiabutyje kilusio tragiško gaisro galimą kaltininką. Jaunam vyrui buvo pateiktas įtarimas dėl tyčinio nužudymo nužudymo kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.