Šeimą pažįstantys tauragiškiai kalba, kad galėjo įvykti nelaimė, kuriai galbūt buvo galima užkirsti kelią: sunkų ligonį ilgai globojęs ir aplinkinių pagalbos nesulaukęs žmogus silpnumo akimirką tiesiog prarado savitvardą?
Prokuratūra neskuba moters niekuo kaltinti, o pirmiau svarsto prašyti kvalifikuotų ekspertų išaiškinimo: ar lemtingą pavakarę tauragiškė galėjo suvokti savo veiksmus ir ar gali už juos atsakyti.
Pareigūnus iškvietė artimieji
Pirminėje ikiteisminio tyrimo fazėje užfiksuotais duomenimis, 2022-08-26 apie 17.15 val. Tauragėje, Strazdo g., namuose, rasta mirusi jauna moteris.
1997 m. gimusios tauragiškės kūnas buvo su durtine žaizda kakle. Policiją ir medikus iškvietė artimieji.
Įtariamoji, gimusi 1966 m., buvo blaivi. Pareigūnams ji nesipriešino, moteris sulaikyta ir patalpinta į laikino sulaikymo patalpą. Teigiama, kad jokių rimtų problemų su teisėsauga sulaikytoji anksčiau nėra turėjusi.
Kaip savaitgalį skelbė Policijos departamentas, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal LR Baudžiamojo kodekso (BK) 129 str. 1 d. (numatantį 7-15 metų nelaisvę).
Tačiau šis pradinis bylos kvalifikavimas iškart turėjo pagrindą keistis, atsižvelgiant į svarbią įvykio aplinkybę: kaip patvirtino Tauragės apskrities policija, nužudytąją ir įtariamąją sieja giminystės ryšys: smurto artimoje aplinkoje atvejus ir už tai gresiančią griežtesnę atsakomybę reglamentuoja kita to paties BK straipsnio dalis: tas, kas nužudė bejėgiškos būklės žmogų arba savo artimąjį giminaitį (ar šeimos narį) baudžiamas laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.
Bus sprendžiamas klausimas dėl psichiatrinės ekspertizės paskyrimo įtariamajai.
Bus sprendžiamas klausimas dėl psichiatrinės ekspertizės paskyrimo įtariamajai, pirmadienio popietę 15min pranešė Lietuvos Respublikos (LR) generalinė prokuratūra. Jei ekspertizė skiriama, tyrėjų prašoma pagrįstai atsakyti į klausimus: ar asmuo nusikaltimo metu suvokė savo veiksmus, galėjo juos valdyti ir galės vėliau už juos atsakyti?
Kol kas sulaikytajai skirta griežčiausia kardomoji priemonė, tačiau ne maksimaliam 3 mėn. laikotarpiui.
Neoficialiais duomenimis, nužudytoji buvo neįgali, o nusikaltimu įtariama ja besirūpinusi ir, panašu, nepakankamai pagalbos, paramos sulaukusi moteris.