Jauniausias iš žudikų – 15-metis – nuteistas 7 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimu. Tai jis, anot nuosprendžio, užsidėjęs motociklininko pirštines, demonstravo įgūdžius, įgytus per bokso treniruotes. 15-mečio D.D. palaikymo komanda vos tilpo į teismo salę. Po nuosprendžio kartu su nuteistuoju, kuris bus suimtas tik nuosprendžiui įsiteisėjus, jį palaikiusieji patraukė į parduotuvę „Gėrimų pasaulis“.
Nuteisti ne visi
Jau 18-os sulaukęs Giedrius Sidoras nuteistas 6 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimu. Jis įvardytas kaip antrasis pagrindinis egzekucijos dalyvis.
Dar du šio nusikaltimo, padaryto 2007-ųjų vasarą Aleksoto parkelyje, dalyviai (vienas – jau taip pat sulaukęs 18-os, kitas – dar 16-metis) išteisinti.
Apie spektaklį nagrinėjant šią bylą teisme, kurio režisieriai – kaltinamųjų advokatai, plačiai rašyta prieš mėnesį (tyrimas „Po fizinės egzekucijos – ir moralinė“).
Kaltinimą palaikiusi prokurorė po nuosprendžio teigė nenuleisianti rankų – jis bus apskųstas. Prokurorės įsitikinimu, grotų verti visi kaltinamieji. Nuteistiesiems ji buvo prašiusi 8 metų laisvės atėmimo, išteisintiesiems – 7 metų ir 6 mėnesių.
Motina nerado žodžių
Aštuntąją dešimtį bebaigianti nužudytojo motina po nuosprendžio nerado žodžių. Teismas jai priteisė ir sūnaus, kuriam žūties valandą tebuvo 44-eri, laidotuvių išlaidas bei prašytus 50 tūkst. litų už patirtą moralinę žalą. Suaugusiai velionio dukrai, prašiusiai tokio paties atlygio už moralinę žalą, priteista perpus mažesnė suma. „Pinigai nėra svarbiausia. Svarbiau teisybė“, – teigė ji po nuosprendžio paskelbimo.
Jauniausias iš žudikų – 15-metis – nuteistas 7 metų ir 6 mėnesių laisvės atėmimu. Tai jis, anot nuosprendžio, užsidėjęs motociklininko pirštines, demonstravo įgūdžius, įgytus per bokso treniruotes.
Minėti Aleksoto ir gretimos Garliavos (Kauno r.) paaugliai buvo kaltinami tyčiniu nužudymu iš chuliganiškų paskatų. „Būdami neblaivūs ir pamynę visuomenės moralines vertybes – elgdamiesi ypač įžūliai ir dėl menkos priežasties – jie sudavė aukai mažiausiai 23 smūgius, nuo kurių ji mirė“, – teigta kaltinamajame akte. Remtasi teismo medicinos specialistų išvadomis – suknežinta galva, plyšo plautis, sulaužyti šonkauliai... Manoma, kad auka palikta leisgyvė lietui lyjant, nepamiršus sukryžiuoti ant krūtinės rankų.
Nepilnamečiai alkoholikai
Kaltinimai buvo pateikti tik keturiems šio nusikaltimo dalyviams. Kiti du tapo tik liudytojais, nes įvykio metu dar neturėjo 14-os. (Lietuvoje už nužudymą teisiama tik sulaukus tokio amžiaus.)
Teisme kaltinamieji vertė kaltę vieni kitiems. Pagal vakarykštį nuosprendį jie suskirstyti į dvi grupes: melavusiuosius, kurie siekė išgelbėti savo kailį (nuteistieji), ir apšmeižtuosius arba sudavusiuosius smūgius, kurie nebuvo mirtini (išteisintieji). Vienas iš pastarųjų – 16-metis, kuris prisipažino tik kartą įspyręs nuo sugėrovų smūgių susmukusiai aukai į sėdmenis, norėdamas patikrinti, ar žmogus dar gyvas. Anot nuosprendžio, nuo to mušamasis mirti negalėjo.
44 metų Vygandas K., gyvenęs parkelio, kurį pats ir įrengė, kaimynystėje, buvo nužudytas dėl to, kad neįkūrė laužo. Taip paaugliai buvo liepę jam atidirbti už tai, kad vyriškis buvo pavaišintas jų turėtų alkoholiu. Prieš šį įvykį trys iš jų (tarp kurių buvo ir G.Sidoras bei vyresnysis iš išteisintųjų) nusipirko parduotuvėje tris 0,7 litro talpos butelius degtinės. Pirmąjį išgėrė pas vieną pažįstamą namuose. Antrąjį – trise jau minėtame parkelyje. Įveikti paskutinįjį padėjo vakarop jame pradėjusi rinktis kompanija.
Vienas kartas nemelavo
Nuosprendyje teigiama, kad negalima tikėti ir liudytojo, kaip ir nuteistieji teigusio, kad auką mušė ir išteisintieji, parodymais, nes įvykio metu šis buvo neblaivus – išgėręs pusantro litro alaus.
Pakartotas ir 16-metį gynusio vieno garsiausių Kauno advokatų teiginys, kad šis, kartą įspyręs gulinčiajam į sėdmenis, gali būti teisiamas nebent už fizinio skausmo sukėlimą. Bet už tai teisiama tik nuo 16-os, o įvykio metu jis dar neturėjo 15-os.
Beje, šis paauglys vakar elgėsi taip, lyg būtų žinojęs nuosprendį iš anksto: teisme paauglys pasirodė jau baigiant jį skelbti ir be tėvų.
G.Sidoras jam skirtą bausmę sutiko akmeniniu veidu, žiaumodamas gumą. 15-mečiui D.D. iki galo vaidinti „supermeną“ buvo per sunku: išgirdęs, kas jo laukia, paauglys nervingai mirkčiojo. Iki šiol nuo atsakomybės jį gelbėjo jaunas amžius, nors bylų, į kurias šį paauglį buvo įpainioję vyresni draugai, buvo ne viena.