2013 01 18 /14:50

Žvalgybinėm operacijom sukurtas virusas pritaikytas ir elektroniniam sukčiavimui, Lietuvoje sulaikyti šeši tokiu būdu veikę įtariamieji

Vilniuje policija sulaikė sukčių gaują, švarinusią vieno banko klientų sąskaitas.
Pinigai
Pinigai / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Sekite mus socialiniame tinkle „Facebook“ ir pirmi sužinokite svarbiausias naujienas. Mes nenorime jūsų gąsdinti, mes tik norime padėti gyventi saugiau.

Kaip pranešė Policijos departamentas, Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai, operatyviai reaguodami ir tikrindami iš banko gautą informaciją, nustatė ir sulaikė šešis asmenis, kurie iš banko klientų sąskaitų neteisėtai pervedė ir vėliau išgrynino Vilniuje esančiuose bankomatuose ir banko skyriuose beveik 35 tūkst. litų.

Papildyta 14.50 val. Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininkas Algirdas Matonis pranešė, kad praeitų metų pabaigoje pradėtas ir šiuo metu atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo naudojant techninius instrumentus panaudojant elektroninę erdvę ir įsiskverbiant į piliečių naudojamas operacijas elektroninėje erdvėje.

„Šiuo atveju buvo naudojamas elektroninis virusas, kuris įdiegiamas į privatų kompiuterį žmogui naudojantis įvairiais portalais. Vykdant internetinę operaciją, jis gauna nuorodą, kad dėl kažkokių trukdžių ji negalima ir prašoma atlikti kitą operaciją, o tuo metu iš jo sąskaitos pinigai „pumpuojami“ į kitas sąskaitas“, – sakė A.Matonis.

Pareigūnas teigė, kad šiuo atveju veikė gerai organizuota grupė. Sulaikytas trisdešimtmetis organizatorius bei keli pinigų išgryninimui naudoti asmenys. Vienas aukštesnio lygio organizatorius yra ieškomas, tačiau jis išvykęs iš Lietuvos. Sulaikyti asmenys yra nuo 20 metų iki 23 metų. Tarp jų yra ir studentų.

A.Matonis pranešė, kad apie tokio pobūdžio virusą pareigūnai žino jau seniai. Policijos duomenimis, jie sukurti žvalgybinėms operacijoms vykdyti, tačiau tik dabar užfiksuoti atvejai, kad tokie virusai naudojami elektroninėms operacijoms atlikti.

 „Šis virusas sukurtas ne Lietuvoje. Kitose šalyse jis naudojamas platesniais mastais, todėl reikia sistemingai naudoti antivirusines programas. Jos eliminuoja to viruso buvimą kompiuteryje“, – pasakojo pareigūnas.

Tyrimo metu nustatyta, kad nuo 2012 m. gruodžio mėnesį bendrovė „SEB bankas“ gavo 9 klientų pranešimus dėl neteisėto piniginių lėšų iš asmeninių sąskaitų nurašymo, naudojantis internetinės bankininkystės sistema.

Visuose pranešimuose klientai teigė, kad sąskaitose nurodytų operacijų neatliko, asmenų, į kurių sąskaitas buvo pervesti pinigai, nepažįsta, ir niekas, be jų žinios, šių pavedimų atlikti negalėjo. Policijos departamentas praneša, kad tokiu būdu iš klientų sąskaitų neteisėtai buvo pervesta ir vėliau išgryninta Vilniuje esančiuose bankomatuose ir banko skyriuose 34 tūkst. 980 litų.

Pareigūnas teigė, kad plinta dar vienas sukčiavimo būdas, kai užsakoma prekė yra nusiunčiama į žmogaus namus. Supratęs, kad atsiųsto gaminio neužsisakė, gyventojas ją grąžina į pašto skyrių. Ten prisistato sukčiai ir ją atsiima.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis