„Lipant ant ledo reikėtų vengti vietų, kuriose susikaupusi stora sniego danga, sniegas yra patirpęs, yra vandens srovių, balų, properšų. Ledas visada plonesnis ten, kur yra įšalusių medžių, šakų, krūmų, taip pat arčiau kranto, iškirstų ekečių vietose ir ten, kur į vandens telkinį įteka šaltiniai arba upeliai“, – aiškina specialistai.
Jie atkreipia dėmesį, kad atidžiau pažvelgtumėte į ledo spalvą – tai gali padėti suprasti, ar yra saugu lipti ant ledo.
„Tvirtas ledas visada yra mėlyno arba žalio atspalvio. Pilkų arba juodų atspalvių ledas yra korėtas ir porėtas. Į tokį ledą yra prasiskverbę daug tirpsmo vandens, tad tokių spalvų zonas geriau apeiti iš tolo.
Dėl savo minkštos tekstūros nesaugus yra ir baltas bei gelsvą atspalvį turintis ledas. Baltas ledas – tai vietos, kuriose dangą sudarė sušalęs sniegas. Kol buvo šalta, toks ledas puikiausiai laikė, tačiau dabar jis gali būti labai minkštas, net virsti savotiškos košės konsistencijos“, – įspėja Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba.
„Upių ledas niekada nebūna saugus. Tekančiame vandenyje ledas nebūna vientisas. Jis susidaro iš atskirų ledo fragmentų, sušalusio sniego, todėl ant upės ledo griežtai negalima lipti, nes yra didelis pavojus įlūžti, o ištikus nelaimei yra labai maža tikimybė išsigelbėti, nes srovė gali greitai patraukti po ledu“, – toliau tęsiama įraše feisbuke.
Tarnyba taip pat pateikia išmatuotą ledo storį antradienio duomenimis:
- Tauragnas – 4 cm
- Kuršių mariose ties Vente – 12 cm
- Kuršių mariose ties Nida – 13 cm
- Svyla ties Guntauninkais – 14 cm
- Yslykis ties Kyburiais – 24 cm
- Šušvė ties Šiaulėnais – 17 cm
- Minija ties Lankupiais – 8 cm