V.Jusys pripažino, kad ankstyvas pempių sugrįžimas žada šiltą pavasarį: „Pas mus vakaruose atšilus orams net nebuvo atšalimo kaip kitur, laikėsi pliusinė temperatūra.“
Pavasarį sugrįžtantys paukščiai yra gaudomi voratinklinėmis gaudyklėmis, kada tarp kuolų yra ištempiami tinklai. Per dieną pagaunama apie 50–100 paukščių.
V.Jusys pripažino, kad ankstyvas pempių sugrįžimas žada šiltą pavasarį.
„Alksnynukai, didžiosios zylės, liepsnelės, juodieji strazdai jau pasirodė. Per dieną panašiai apie 10 rūšių pagauname“, – „Žinių radijo“ laidoje „Ryto espresso“ sakė V.Jusys.
Pašnekovo teigimu, per pastaruosius 15 metų yra pagaunama paukščių iš pietinių kraštų, pavyzdžiui Sardinijos, Rytų šalių.
Paukščius žieduoti, V.Jusio teigimu, pradėta dėl to, kad žmonės norėjo sužinoti, kur jie žiemoja, kiek metų gyvena.
„Žmonės nežino, kur žiemoja paukščiai, kiek metų gyvena. Net Linėjus, toks mokslininkas, galvojo, kad kregždė žiemoja dumble po vandeniu. O paaiškėjo, kad jos išskrenda kaip ir kiti paukščiai. Tas paprastas paukščių žiedavimas ateityje keisis, nes dabar jiems dedami specialūs siųstuvai, nors ir brangus malonumas, bet su jais galima viską labai tiksliai nustatyti. Galima pamatyti paukščių rekordus, kad per keletą dienų jis nuskrenda tūkstančius kilometrų. Vien žiedas to nepasakys“, – teigė V. Jusys.
Kasmet vidutiniškai apžieduojama apie 60 tūkst. paukščių. Toliausiai į Pietų Afriką skrenda baltasis gandras.
Ant lietuviškų žiedų anglų kalba parašyta „Zoologijos muziejus, Kaunas, Lietuva“ ir žiedo numeris. Visa kita informacija yra suvedama į kompiuterinę sistemą.