„Nežinau, kaip būna visoje Kuršių nerijoje, tačiau Nidoje orai būna geresni nei Klaipėdoje. Pavyzdžiui, ketvirtadienį buvau Nidoje, po to važiavau į Klaipėdą. Temperatūra pasikeitė 7 laipsniais – nuo 14 Nidoje iki 7 Klaipėdoje. Uostamiestyje oras buvo apniukęs, o Nidoje švietė saulė“, – portalui LRT.lt pasakoja Nidos gyventoja Asta Baškevičienė.
Ji pastebi, kad karštuoju metų sezonu Nidoje taip pat daugiau saulėtų dienų nei Klaipėdoje. „Žinoma, pas mus kartais stipriau nei Klaipėdoje pučia vėjai, tačiau saulėtų dienų čia būna tikrai daugiau nei uostamiestyje“, – tikina A. Baškevičienė.
Tiek ji, tiek kitas Nidoje apartamentus nuomojantis verslininkas Jurijus Kumpanas sako, kad dėl bendros prognozės pajūriui prarandami klientai.
„Žmonės atvyksta ir nustemba. Prieš atvykdami į Nidą jie buvo įsitikinę, kad oras bus prastas, nors čia tuomet šviečia saulė. Ir šiuo metu, kai kalbamės, orai skiriasi Nidoje ir Klaipėdoje, nors yra tik 50 km skirtumas“, – tvirtina J. Kumpans.
A. Baškevičienės teigimu, prognozėms jautresni tie, kurie į Kuršių neriją atvyksta savaitgaliui.
Tas pajūrio ruožas yra palyginti didelis ir vienoje vietoje gali lyti daugiau, kitoje – mažiau, o Nidoje yra specifinės sąlygos
„Buvo atvejų, kai klientai rezervuojasi apartamentus savaitgaliui, tačiau, pamatę prastas orų prognozes, persigalvoja ir nebeatvažiuoja, nors oras tuomet čia būna tikrai geras. Tuo metu ilgesniam laikui vietas užsisakantys klientai nerizikuoja prarasti avanso ir nėra tokie jautrūs orų prognozėms“, – aiškina moteris.
Pašnekovai teiraujasi, kodėl nėra pranešamos prognozės atskirai Nidai, kurioje yra ir meteorologijos stotis.
Sinoptikė: orai iš tiesų skiriasi
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikė Judita Liukaitytė portalui LRT.lt teigė, jog orai pajūryje iš tiesų skiriasi.
„Tas pajūrio ruožas yra palyginti didelis ir vienoje vietoje gali lyti daugiau, kitoje – mažiau, o Nidoje yra specifinės sąlygos“, – paaiškina sinoptikė.
J.Liukaitytė sako, kad Hidrometeorologijos tarnyba nepraneša orų atskirai kiekvienam mažam miesteliui. „Tą darome regionais ir tam tikrais intervalais. Kad žiūrėtume kiekvieną Lietuvos miestelį, tam turėtų būti užsakymas, tuomet būtų daroma speciali prognozė. Šiuo atveju turi būti sudaryta atitinkama sutartis, kad rengtume atskiras prognozes, tačiau tai reikia derinti ne tik su mumis, bet ir atskirais žiniasklaidos kanalais, kuriuose tai būtų skelbiama“, – portalui LRT.lt teigia sinoptikė J. Liukaitytė.
Anot LRT radijo programų direktorės Guodos Litvaitienės, sutartis su Hidrometeorologijos tarnyba yra ilgalaikė, o norint atskirai pranešti apie kiekvieną miestą, tam reikėtų papildomų finansų.
„Tačiau svarstytina idėja šiltuoju metų laiku minėti, kokie orai tuo metu yra Kuršių nerijoje“, – komentavo LRT radijo programų direktorė.