Paaiškino, kuo skiriasi plikledis nuo lijundros: „Labai panašūs, tačiau šiek tiek skirtingi reiškiniai“

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paaiškina, kuo skirias plikledis nuo lijundros. Esminis skirtumas tarp plikledžio ir lijundros yra tas, kad plikledis susidaro pasibaigus krituliams ir tik ant žemės paviršiaus, rašoma Meteo.lt pranešime „Facebook“ platformoje.
Lijundra sukaustė Vilniaus šaligatvius
Plikledis sukaustė Vilniaus šaligatvius

„Kadangi kai kurie painioja, todėl norime trumpai paaiškinti. Lijundra ir plikledis – labai panašūs, tačiau šiek tiek skirtingi reiškiniai“, – rašoma Meteo.lt pranešime.

Toliau Meteo.lt paaiškina, kuo skiriasi lijundra ir plikledis:

„Lijundra – kritulių rūšis ir viena iš apledėjimo formų, kai silpno lietaus, dulksnos arba rūko lašeliai, patekę ant įšalusio paviršiaus, staigiai virsta ledu. Lijundra, priklausomai nuo lašų dydžio, lietaus ar dulksnos intensyvumo bei trukmės, formuoja įvairios struktūros ledo sluoksnį ant pastatų paviršiaus, medžių šakų, laidų, automobilių, kelių ir šaligatvių.


Plikledis – tai ledo sluoksnis arba suledėjęs sniegas ant žemės paviršiaus. Jis susidaro sušalus vandens lašams po lietaus, dulksnos ar šlapdribos, taip pat kristalizuojantis rūko lašeliams, sušalus polaidžio vandeniui arba ore esant didelei drėgmei, kuri padengia horizontalius paviršius.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Plikledis sukaustė Vilniaus šaligatvius
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Plikledis sukaustė Vilniaus šaligatvius


Esminis skirtumas tarp plikledžio ir lijundros yra tas, kad plikledis susidaro pasibaigus krituliams ir tik ant žemės paviršiaus. Apledėjimų sezonas Lietuvoje trunka maždaug nuo lapkričio iki balandžio, o lijundrai palankiausios sąlygos būna gruodį ir sausį.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai