Valdančioji „Teisės ir teisingumo“ partija (PiS) jau ne pirmi metai dirba krizės režimu – netrūksta vidinių aistrų, ypač aktyvus teisingumo ministras Zbigniewas Ziobro, kuris yra aršus euroskeptikas.
Bet dešiniųjų koalicija, nors ir yra labai trapi, nebyra. Analitikų teigimu, pastaruoju metu situacija kaip tik stabilizavosi, be to, potencialių pirmalaikių rinkimų netrokšta ir opozicija, kuri irgi yra susiskaldžiusi ir nepasiruošusi mesti pirštinę valdantiesiems.
Anot Vytauto Didžiojo universiteto Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros vedėjo Andžejaus Pukšto, Lenkija „lyg ir“ valdo pandemiją (apklausos visgi rodo kad 60 proc. lenkų taip negalvoja, – red.), o ekonomika auga.
„Bet daug kas priklausys nuo to, ar ir kada Lenkija sulauks lėšų iš ES pandeminio fondo – kol kas pinigų skyrimas įšaldytas.
Taip, viskas, kaip ir Lietuvoje, brangsta, bet jokio sujudimo ar protestų dėl infliacijos nevyksta“, – pastebėjo politologas, pripažįstantis, kad šiuo metu neaišku, kaip toliau vystysis Briuselio ir Varšuvos konfliktas, visų pirma – dėl teismų reformos.
Savo ruožtu Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto politologas Marijušas Antonovičius 15min tvirtino, esą pirmalaikiai rinkimai įmanomi, nes įtampų valdančiųjų stovykloje netrūksta, o dėl infliacijos gali pradėti smukti jų populiarumas.
„Vis dėlto panašu, kad Jaroslawas Kaczynskis nutarė eiti iki galo ir rizikuos net santykiais su JAV“, – sakė M.Antonovičius.