„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

2022 metais Sirijoje užfiksuotas mažiausiais žuvusiųjų skaičius nuo karo pradžios

Per karą Sirijoje 2022 metais žuvo mažiausiai 3 825 žmonės – tai yra žemiausias metinis skaičius nuo konflikto pradžios daugiau nei prieš dešimtmetį, šeštadienį pranešė karo stebėtojas.
Sirija
Sirija / AFP/ „Scanpix“ nuotr.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pernai nurodė, kad 2021-aisiais žuvo 3 746 asmenys, o vėliau šį skaičių padidino iki 3 882.

Po ilgus metus trunkančių įnirtingų kovų ir sprogdinimų po žiauraus susidorojimo su antivyriausybiniais protestais 2011-aisiais, per pastaruosius trejus metus konfliktas gerokai nurimo.

Kartais vyksta pavieniai susirėmimai ir džihadistų išpuoliai, daugiausiai šalies rytuose.

SOHR, kuri remiasi gausiu informacijos šaltinių Sirijoje tinklu, duomenimis, 2022-aisiais žuvo 1 627 civiliai gyventojai, įskaitant 321 vaiką.

Iš visų nužudytų civilių 209 žmonės – maždaug pusė iš jų vaikai – žuvo nuo minų ar kitų sprogstamųjų užtaisų.

Be to, žuvo 627 vyriausybinių saugumo pajėgų darbuotojai ir 217 kitų Basharo al Assado režimui lojalių kovotojų, pridūrė SOHR.

Taip pat nužudyta apie 387 kurdų vadovaujamų Sirijos demokratinių pajėgų (SDF) ir sąjungininkų nariai bei daugiau kaip 500 džihadistų.

SOHR direktorius Rami Abdel Rahmanas naujienų agentūrai AFP sakė, kad daug žmonių žuvo dėl saugumo chaoso, dešimčių Izraelio smūgių ir grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) išpuolių Sirijos dykumoje.

Nuo karo pradžios prieš dešimtmetį buvo nužudyta beveik pusė milijono žmonių ir kone pusė iki karo gyvenusių Sirijoje asmenų buvo priversti palikti savo namus.

B.al Assadas susigrąžino didžiąją dalį teritorijos, kurią iš pradžių prarado sukilėlių grupuotės, nors SDF, su kuria režimas šiek tiek bendradarbiauja, ir toliau kontroliuoja teritorijas šiaurėje ir šiaurės rytuose.

Pagrindinė karo veikėja Turkija pastaraisiais mėnesiais ne kartą grasino pradėti sausumos puolimą prieš Sirijos kurdus, o anksčiau jau yra surengusi tris tokio pobūdžio puolimus.

Be to, džihadistų „Hayat Tahrir al-Sham“ (HTS) ir kitos sukilėlių grupuotės kontroliuoja maždaug pusę šiaurės vakarinės Idlibo provincijas ir teritorijas, besiribojančias su kaimyninėmis Hamos, Alepo ir Latakijos provincijomis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“