Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

97 proc. Gabčikovo gyventojų nenori pabėgėlių – juos kamuoja visus europiečius ištinkančios baimės

Gabčikovo miestelis Slovakijoje – viena tų vietų, kurioms teks priimti dalį Europą užplūdusių pabėgėlių. Praėjusią savaitę netoli miestelio įrengtame laikiname pabėgėlių priėmimo centre trims mėnesiams atvyko 500 žmonių, rašo „The Washington Post“.

Pasak jo, atvykę pabėgėliai sudarė puikų įspūdį. „Labai ramūs, labai tvarkingi. Matyti, kad dauguma išsilavinę žmonės. Angliškai kalba geriau už mane“, – juokėsi Z.Jarošas.

Jį erzina miestelio žmonės, kurie baidosi pabėgėlių. „Kai kurie mano, kad tie pabėgėliai pusryčiams valgo vaikus“, – sarkastiškai pasišaipė patalpas prižiūrintis ir su pabėgėliais bendraujantis slovakas.

Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Migrantai kerta Vengrijos – Austrijos sieną
Vidmanto Balkūno/15min.lt nuotr./Migrantai kerta Vengrijos – Austrijos sieną

Sirai džiaugiasi gyvenimo sąlygomis

Du farmakologai iš Sirijos Basilis ir Etidalis Tarounai jau spėjo pavaikštinėti po Gabčikovą, nors dar prieš mėnesį gyveno Sirijos sostinėje Damaske. Jie ketina prašyti prieglobsčio Austrijoje.

Per 24 dienas atkeliavę sirai tikino, kad jų tikslas išmokti vokiečių kalbą, prisitaikyti ir gyventi normalų gyvenimą Austrijoje.

„Čia mums gerai. Viskas puiku“, – teigė Basilis, kuriam pritarė šalia stovinti žmona, teigdama, kad sąlygos puikios, nors ir tenka dalintis tualetą ir vonios kambarį su kita šeima.

Per 24 dienas atkeliavę sirai tikino, kad jų tikslas išmokti vokiečių kalbą, prisitaikyti ir gyventi normalų gyvenimą Austrijoje.

Surengė referendumą

Tiesa, šie sirų pabėgėliai net nežino, kad dar prieš jiems atvykstant aktyvus miestelio politinis veikėjas Zoltanas Jakušas surinko 1881 gyventojo parašą ir organizavo vietos referendumą, kuriame 97 proc. gyventojų pareiškę nenorą priimti pabėgėlius. Referendume dalyvavo 60 proc. rinkėjų.

Miestelio žmonės yra pasiruošę padėti tiems žmonėms maistu, drabužiais, bet nenorime, kad jie čia liktų, – dėstė jis.

„Tai šis tas“, – sakė Z.Jakušas. „Miestelio žmonės yra pasiruošę padėti tiems žmonėms maistu, drabužiais, bet nenorime, kad jie čia liktų“, – dėstė jis.

„Faktas, kad jie yra kitos tautybės, kitos religijos, kitos kalbos, tai išprovokuos konfliktus“, – teigė referendumo organizatorius, aiškindamas, jog iš spaudos žino, kad arabai greitai užsiplieskia.

„Jie mėgsta protestuoti. Vadinasi, mėgsta ir muštis“, – konstatavo slovakas, pabrėždamas, kad musulmonams nebus kur melstis.

„Mes neturime mečečių. Nežinau, ar Slovakijoje išvis kažkur yra mečetė“, – sakė jis. „Matot, vienos problemos“, – piktinosi Z.Jakušas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos