Atskirame Valstybės departamento išplatintame pranešime teigiama, jog Cho Tae-yulu savo kolegai sakė tikįs demokratijos pergale.
„Sekretorius Blinkenas dar kartą patvirtino dvišalių santykių pažangą, įskaitant tvirtą trišalę partnerystę su Japonija, kuri skatina mūsų bendras vertybes ir klestėjimą bei stabilumą Indijos bei Ramiojo vandenyno regione“, – sakoma pareiškime.
Pasak A.Blinkeno, JAV visuomenė remia Pietų Korėjos žmones, o esant būtinybei Vašingtonas padės apsisaugoti nuo provokacijų ir galimų grėsmių.
Tai buvo pirmas jų pokalbis po to, kai Pietų Korėjos prezidentas Yoon Suk-yeolas antradienio vakarą paskelbė karo padėtį. Tokiu ėjimu jis šokiravo visą pasaulį, tačiau įstatymų leidėjams nubalsavus prieš įvedimą, tą patį vakarą karo padėtis buvo atšaukta.
Netikėtas Yoon Suk-yeolo bandymas pirmą kartą per daugiau kaip keturis dešimtmečius paskelbti šalyje karo padėtį sukėlė didžiausią suirutę per jos šiuolaikinę demokratinę istoriją ir išmušė iš vėžių Seulo sąjungininkus visame pasaulyje.
Jungtinės Valstijos, kurios Pietų Korėjoje yra dislokavusios beveik 30 tūkst. savo karių, saugančių ją nuo branduolinį ginklą turinčios Šiaurės Korėjos, iš pradžių reiškė didelį susirūpinimą karo padėties paskelbimu, o jį atšaukus – palengvėjimą.
Dėl šių dramatiškų įvykių Yoon Suk-yeolo – 2022-aisiais prezidentu išrinkto konservatyvaus politiko, buvusio garsaus prokuroro, – ateitis yra neaiški.