„Kai nebešmėžuoji televizijoje, žmonės ima pamiršti, kaip atrodai“, – teigė A.Borodajus. „Ir dėkui Dievui. Buvo sunku išeiti į gatvę“, – grįžimą į Maskvą prisiminė jis.
A.Borodajus nėra vienintelis Rusijos pilietis, staiga pasitraukęs iš mūšio lauko Donecke ir Luhanske, grįžęs į Maskvą, lyg niekur nieko vaidinantis paprastą ir ramų žmogų.
Maskvoje galima sutikti ir Luhansko separatistų premjeru apsišaukusį Maratą Baširovą. Rusijos sostinėje įsikūrė ir Igoris Girkinas, kuris iki šiol giriasi, kad jei ne jo atakos prieš Ukrainos policijos pajėgas praėjusių metų balandį, jokio karo gal net ir nebūtų buvę.
Tiesa, I.Girkinas lieka mažiausiai sėkmingu separatistų vadeiva. Jam tenka tenkintis paskaitomis vietos radikalams ir trupiniais iš separatistų susigrobto fondo. Paniekinimai į I.Girkiną žvelgia ir kiti buvę gaujos nariai.
„Kaimo kvailys“, – ironiškai šypsodamasis buvusį bičiulį apibūdino A.Borodajus, pridurdamas, kad I.Girkinas, tuomet vadintas Strelkovo pseudonimu, apjuodino savo reputaciją, teigdamas, kad Kremlius apleido separatistus.
Jo teigimu, Donecke jis nesilankė jau nuo praėjusių metų spalio mėnesio, o dabar visas jėgas atiduoda savo konsultavimo įmonei. Pasak A.Borodojaus, reikalai nėra geri. „Kelios Vakarų kompanijos atsisakė sutarčių, kai buvau įtrauktas į sąrašus žmonių, kuriems draudžiama vykti į Europos Sąjungą“, – guodėsi buvęs Donecko liaudies respublikos vadukas.
Jis nesureikšmina to, kad buvo vienas pagrindinių karo Ukrainoje dalyvių bei turėtų prisiimti atsakomybę už daugelio žmonių žūtis. „Žmonės eina į karą, atlieka savo pareigą ir grįžta į normalų gyvenimą“, – išsidrėbęs fotelyje prabangiame Maskvos restorane aiškino A.Borodajus.
Buvęs separatistų vadeiva nemato savo atsakomybės ir dėl Malaizijos lėktuvo su 298 keleiviais numušimo. „Aš neturiu atsakymų. Palaukime ir pamatysime“, – lakoniškai tarstelėjo jis, paklaustas apie galimą procesą Jungtinių Tautų tribunole.