Praėjus šešiems mėnesiams nuo akimirkos, kai PSO paskelbė pasaulinę nepaprastąją padėtį, naujasis koronavirusas jau pražudė mažiausiai 679 000 žmones, o užsikrėtė mažiausiai 17,9 milijono planetos gyventojų, praneša naujienų agentūra AFP.
Tuo metu, kai Vakarų Europos šalys skelbia apie naujas ribojančiąsias priemones ir praneša apie istorinį ekonomikos nuosmukį, JT sveikatos agentūra pareiškė, kad pandemija sukėlė „tik kartą per šimtmetį“ pasitaikančią krizę, o jos padariniai bus jaučiami dešimtmečius.
Kinijoje keletas farmacinių bendrovių jau išsiveržė į priekį vakcinos kūrimo lenktynėse, tuo tarpu Rusija nustatė terminą – rugsėjo mėnesį, – iki kada tikisi turėti savo vakciną.
Visgi A.Fauci pažymėjo, jog mažai tikėtina, kad JAV naudosis kurioje iš šių šalių sukurtomis vakcinomis, nes reguliavimo sistemos Kinijoje ir Rusijoje yra gerokai neskaidresnės nei Vakaruose.
„Labai tikiuosi, kad kinai ir rusai iš tikrųjų išbandys vakciną prieš kam nors ją skirdami“, – pareiškė jis penktadienį vykusiame JAV Kongreso posėdyje.
„Teiginiai, kad yra pasiruošta paskirstyti vakciną dar prieš ją išbandant, manau, yra problemiški – pačiu geriausiu atveju“, – pridūrė A. Fauci.
JAV vyriausybė, įgyvendindama savo „Warp Speed“ programą, ketina skirti farmacijos milžinėms „Sanofi“ ir GSK iki 2,1 mlrd. dolerių už COVID-19 vakcinos sukūrimą, pranešė bendrovės.