Kaip rašo dw.com, A.Merkel pranešė, jog Turkijos prašymui pritarta.
Tačiau kanclerė taip pat paskelbė, kad Vokietija iki 2018 metų panaikins retai pritaikomą Baudžiamojo kodekso 103-ąjį straipsnį, numatantį atsakomybę už kitų valstybių organų arba atstovų įžeidimą, kuriuo buvo kaltinamas J.Boehmermannas.
Savo kūrinyje komikas dainuoja apie diktatorišką R.R.Erdogano valdymo stilių, žmogaus teisės pažeidimus, kovą su žodžio laisve, rodomi absurdiškiausi jo viešų pasirodymų momentai.
Pavyzdžiui, dainuojant „lygios teisės moterims – taip pat jas sumušti“ rodoma, kaip pareigūnai grubiai vaiko protestuojančias moteris.
Turkijos vadovas teigia, kad komikas jį apšmeižė ir asmeniškai, ir kaip užsienio valstybės vadovą. O tai yra Vokietijos įstatymo pažeidimas.
Tam, kad prieš J.Böhmermanną būtų pradėti teisiniai procesai, reikėjo Vokietijos vyriausybės pritarimo, kuris ir gautas.
Už privataus asmens šmeižtą gresia iki vienerių metų nelaisvės. Tuo tarpu už užsienio valstybės vadovo – net iki penkerių.
A.Merkel anksčiau gynė satyrinę dainą teigdama, kad tai – išraiškos laisvė. Tačiau vėliau ją sukritikavo kaip tyčinį įžeidimą.
Ekspertų teigimu, Vokietijos kanclerės nuomonė galėjo pasikeisti dėl to, kad jai žūtbūt reikia Turkijos bendradarbiavimo sprendžiant migrantų krizę Europoje.
Komikas prieš dvi savaites perskaitė savo eilėraštį per televiziją ZDF – esą iliustruodamas, kas yra neleistina Vokietijoje ir sugretindamas savo kūrinį su kito kanalo anksčiau parodyta satyrine dainele, pašiepiančia Turkijos prezidentą R.T.Erdoganą.
ZDF pašalino tą įrašą iš savo archyvo, bet tvirtina įstatymo nepažeidusi.