„Mes tiesiog turime kalbėtis su Talibanu apie tai, kaip galėtume išvežti iš šalies Vokietijai dirbusius žmones ir juos apsaugoti“, – A.Merkel pareiškė per spaudos konferenciją, vykusioje Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje.
„Jie yra tie, su kuriais dabar turime kalbėtis. Norime iš šalies išgabenti žmones, kurie dirbo vokiškose plėtros organizacijose ir kurie dabar jaučia grėsmę“, – pažymėjo A.Merkel.
Talibanas į valdžią Afganistane atėjo prieš tris savaites, todėl Vakarų valstybės pradėjo skubią savo piliečių ir afganų, talkinusių jų pajėgoms ir pagalbos organizacijoms, evakuaciją.
Talibanas, kurio laukia iššūkis tapti iš sukilėlių šalies vadovais, regis, yra pasiryžęs užkirsti kelią kovoms Pandžšyro slėnyje prieš paskelbdamas, kas vadovaus šaliai.
Naujieji Afganistano valdovai pažadėjo „įtraukesnę“ vyriausybę, kuri atspindėtų sudėtingą Afganistano etninę struktūrą, nors vargu ar tarp aukščiausių pareigūnų bus moterų.
Ir nors Vakarai laikosi požiūrio „palaukime ir pažiūrėkime“, esama tam tikrų ženklų, rodančių pasirengimą vesti dialogą su naujais vadovais.
Kiek anksčiau sekmadienį Talibano judėjimo atstovas spaudai Zabihullah Mujahidas laikraščiui „Welt am Sonntag“ teigė, jog Talibanas nori „tvirtų ir oficialių diplomatinių santykių su Vokietija“.