Mianmarą purto neramumai nuo vasario 1 dienos pučo, per kurį buvo nušalinta ir sulaikyta civilinės vyriausybės vadovė Aung San Suu Kyi. Jai buvo pareikšti keli kaltinimai, be kita ko, dėl neregistruotų nešiojamųjų radijo stotelių laikymo ir per koronaviruso pandemiją taikomų suvaržymų pažeidimo.
Ketvirtadienį chuntos atstovas pateikė Aung San Suu Kyi naujų kaltinimų dėl korupcijos. Anot jo, šiuo metu sulaikytas vyriausiasis ministras prisipažino davęs jai 600 tūkst. JAV dolerių (502 tūkst. eurų) ir daugiau kaip 10 kg aukso.
„Šis kaltinimas Aung San Suu Kyi, valstybės patarėjai, yra nepagrįstas, ypač dėl dolerių ir aukso luitų – tai juokingiausias pokštas“, – sakė jos advokatas Khinas Maungas Zawas.
„Iki šiol man dar neteko matyti tokios neteisėtos juodinimo kampanijos“, – pridūrė jis.
Žmogaus teisių advokatas veteranas, kuris anksčiau yra metęs iššūkį Aung San Suu Kyi administracijai, kai stojo ginti dviejų žurnalistų, nušvietinėjusių rohinjų krizę, sakė, kad tarp jo ir nušalintos civilinės lyderės esama nuomonių skirtumų.
„Ji galbūt turi trūkumų, bet kyšininkavimas ir korupcija jai nebūdingi“, – sakė jis.
Nobelio taikos premijos laureatė taip pat kaltinama komunikacijos įstatymų pažeidimais ir neramumų kurstymu.
Kovo 15 dieną yra numatytas teismo posėdis, tačiau Khinui Maungui Zawui iki šiol neleista asmeniškai susitikti su savo kliente.
„Man pikta, nes mano klientei neužtikrinamos gynybos teisės ir teisė į sąžiningą teismą“, – sakė advokatas ir pridūrė, kad jis vis tiek rengiasi pirmadienio posėdžiui.
„Nesijaudinu dėl šių keturių kaltinimų, tačiau gali būti pareikšta naujų kaltinimų ir sukurpta naujų bylų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.
Aung San Suu Kyi nebuvo matoma viešumoje nuo pat sulaikymo vasario 1 dieną.
Chunta teisino sprendimą įvykdyti perversmą tariamu masiniu sukčiavimu per pernai lapkritį vykusius rinkimus, kuriuos triuškinamai laimėjo Aung San Suu Kyi Nacionalinė lyga už demokratiją (NLD).