Skelbiama, kad abu JAV kariškiai žuvo kaudamiesi su talibais.
Dar du amerikiečiai per susirėmimus buvo sužeisti. Incidentas įvyko Afganistano Kundūzo provincijoje. Čia Talibanas veikia itin aktyviai.
JAV kariai buvo apšaudyti, kai kartu su Afganistano pajėgomis dalyvavo parengiamojoje misijoje. Pentagonas žuvusiųjų pavardžių kol kas neskelbia, kol apie netektį nėra informuoti jų artimieji.
„Visų JAV pajėgų Afganistane vardu: šiandienos netektis yra draskanti širdį. Reiškiame giliausią užuojautą mūsų karių, šiandien praradusių gyvybes, šeimoms ir draugams“, – sakoma JAV ir NATO pajėgų Afganistane vyriausiojo vado Johno Nicholsono pranešime.
Koalicija nurodė, kad šie „kariai buvo apšaudyti per mokymų, konsultavimų ir pagalbos misiją su mūsų partneriais afganais, kurios tikslas – išstumti Talibaną iš jo pozicijų ir sužlugdyti šio islamistų judėjimo operacijas Kundūzo rajone“.
Taip pat skelbiama, kad ketvirtadienį per NATO aviacijos smūgį neramioje Kundūzo provincijoje žuvo mažiausiai 30 afganų civilių gyventojų, tarp jų moterys ir vaikai.
„Afganistano pajėgos ir koalicijos kariai įvykdė bendrą operaciją prieš Talibano sukilėlius. Per bombardavimą žuvo 30 afganų civilių gyventojų ir dar 25 buvo sužeisti“, – pranešė šiaurinės provincijos atstovas Mahmoodas Danishas naujienų agentūrai AFP.
Policijos atstovas Mahmoodullah Akbari patvirtino aukų skaičių ir pridūrė, kad tarp žuvusiųjų yra kūdikių ir vaikų.
„Jie miegojo, kai jų namą atakavo koalicijos pajėgos“, – nurodė M.Akbari.
NATO tinkle „Twitter“ paskelbė trumpą pranešimą, kuriame pripažino savo atsakomybę už šį aviacijos smūgį.
„Siekiant apginti apšaudomas draugiškas pajėgas, aviacija bombardavo #Kunduz'ą. Visos pretenzijos dėl civilių aukų bus išnagrinėtos“, – sakoma pranešime.
NATO tinkle „Twitter“ paskelbė trumpą pranešimą, kuriame pripažino savo atsakomybę už aviacijos smūgį.
Po šio bombardavimo Kundūze prasidėjo emocijų persmelktas protestas – kelios dešimtys žuvusiųjų artimųjų susirinko prie gubernatūros, nešini žuvusiųjų kūnais.
„Man plyšta širdis. Netekau septynių savo šeimos narių. Noriu žinoti, kodėl buvo nužudyti šie nekalti vaikai? Ar jie Talibanas? – klausė 55 metų darbininkas Taza Gulas. – Ne, jie buvo nekalti vaikai“.
Kol kas nežinoma, ar šie du incidentai yra susiję, bet jie išryškina blogėjančią saugumo padėtį provincijoje nuo spalio, kai Talibano pajėgos jau antrą kartą šiais metais, įsiveržė į Kundūzo miestą.
NATO kovines operacijas Afganistane baigė 2014 metų pabaigoje, o atsakomybę už šalies saugumą perėmė afganų pajėgos.
Nuo to laiko afganų pajėgos patyrė daug aukų, kovodamos su talibų sukilėliais, kai kada netgi trumpam užimdavusiais provincijų sostines, kol būdavo vėl išstumiami.