Afganistano pasipriešinimo judėjimas rengiasi konfliktui, tačiau norėtų derėtis

Buvusios Afganistano vyriausybinės pajėgos viename įtvirtintame slėnyje formuoja pasipriešinimo judėjimą ir rengiasi „ilgalaikiam konfliktui“, tačiau taip pat norėtų derėtis su Talibanu, interviu agentūrai AFP sakė jų atstovas.
Afganistane kilo susirėmimai per maisto produktų dalijimo akciją
Afganistane kilo susirėmimai per maisto produktų dalijimo akciją / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nuo tada, kai Talibanas žaibišku greičiu perėmė šalies kontrolę ir atžygiavo iki Kabulo, tūkstančiai žmonių atvyko į Pandžširo slėnį, kad prisijungtų prie pasipriešinimo kovos ir taip pat rastų saugią vietą gyventi, sakė Ali Maisamas Nazary.

Jo teigimu, čia Ahmadas Massoudas – legendinio mudžahedinų vado Ahmado Shaho Massoudo sūnus – surinko maždaug 9 tūkst. žmonių pajėgas. Jo tėvą „Al-Qaeda“ nužudė likus dviem dienoms iki 2001 metų rugsėjo 11-osios išpuolių, sakė A.M.Nazary.

AFP darytose nuotraukose matyti, kaip dešimtys rekrutų sportuoja, o po slėnį, esantį į šiaurės rytus nuo Kabulo, važinėja keli šarvuočiai.

Nacionalinio pasipriešinimo fronto pagrindinis tikslas yra išvengti Afganistane tolesnio kraujo praliejimo ir spausti suformuoti naują valdžios sistemą. Tačiau A.M.Nazary taip pat nurodė, kad judėjimas yra pasirengęs ir konfliktui. Jeigu Talibanas nesiderės, jie susidurs su pasipriešinimu visoje šalyje, sakė jis.

„Taikaus susitarimo su Talibanu sąlygos yra decentralizacija – sistema, kuri užtikrins socialinį teisingumą, lygybę, teises ir laisves visiems“, – sakė Nacionalinio pasipriešinimo fronto užsienio reikalų vadovas A.M.Nazary.

Nors Talibanas kontroliuoja didelę Afganistano teritoriją, A.M.Nazary optimistiškai pabrėžė, kad vietos kovotojai kai kuriuose rajonuose jau pradėjo priešintis radikaliam valdymui ir formuoja ryšius su A.Massoudo Nacionalinio pasipriešinimo frontu.

„A.Massoudas nenurodė to daryti, tačiau jie visi siejasi su mumis. Talibanas ... negali būti visur tuo pat metu. Jų ištekliai yra riboti. Dauguma jų nepalaiko“, – sakė pasipriešinimo judėjimo atstovas.

Jo teigimu, Pandžširo slėnyje taip pat dabar gyvena daugiau nei tūkstantis savo namus priverstų palikti žmonių iš viso Afganistano, kurie atvyko į slėnį ieškodami saugios vietos. Čia atvyko intelektualų, moterų ir žmogaus teisių aktyvistų bei politikų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų