Sankt Peterburge pasveiko koronavirusine infekcija užsikrėtusi 103 metų moteris
19:18
Rusijos Sankt Peterburgo mieste 103 metų moteris pasveiko nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 ir abiejų pusių plaučių uždegimo, antradienį paskelbė ligoninė.
„103 metų pacientė buvo išrašyta iš Šv. Jurgio ligoninės! Valentina Martynova buvo gydoma nuo koronovirusinės infekcijos ir jos sukeltos komplikacijos – abiejų pusių plaučių uždegimo – mūsų ligoninės Infekcinių ligų skyriuje. Ji buvo išrašyta iš ligoninės birželio 11 dieną, pagerėjus jos būklei“, – paskelbė ligoninės atstovai socialiniame tinkle „Instagram“.
Pacientė jaučiasi gerai ir jau yra namuose, nurodoma pranešime.
Nuo pandemijos pradžios Sankt Peterburge nustatyta daugiau nei 20 tūkst. COVID-19 atvejų. Daugiau nei 600 pacientų neišgyveno.
Iš viso Rusijoje oficialiai registruoti 545 458 koronavirusinės infekcijos atvejai, 7 284 žmonės mirė, 294 306 buvo išrašyti iš ligoninių.
Irane mirties nuo COVID-19 atvejų skaičius perkopė 9 000
15:47
Irano valdžia antradienį pranešė, kad trečią dieną iš eilės užfiksavus daugiau nei 100 mirties nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų, bendras aukų skaičius šalyje perkopė 9 000, o prastėjančią epidemiologinę situaciją paaiškino padažnėjusiomis piliečių kelionėmis.
Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Sima Sadat Lari perspėjo, kad šie skaičiai gali dar padidėti, jei žmonės per artėjantį ilgąjį savaitgalį neliks namuose.
Anot jos, fiksuojamų mirties atvejų pagausėjimą „daugiausia nulėmė žmonių kelionės pastarosiomis savaitėmis“.
„Prašome jūsų vengti nereikalingų kelionių per artėjančias atostogas, kad ateityje nepastebėtume išaugusios statistikos“, - pabrėžė S. S. Lari.
Irane šis trečiadienis, paskutinė darbo savaitės diena, bus šventinis, todėl artėjantis savaitgalis truks tris dienas.
S.S.Lari pažymėjo, kad praėjusią parą nustačius 115 naujų mirties atvejų, bendras aukų skaičius pasiekė 9 065.
Pasak pareigūnės, dar 2 563 žmonėms buvo tyrimais patvirtinta COVID-19 – taigi, nuo protrūkio Irane pradžios užsikrėtimo atvejų skaičius išaugo iki 192 439.
Iranas sekmadienį pranešė apie 107 mirties nuo šios ligos atvejus – tai buvo pirmas kartas nuo balandžio 13-osios, kai šis rodiklis viršijo 100.
Vyriausybė pranešė apie pirmuosius užsikrėtimo atvejus šalyje vasario 19 dieną. Nuo to laiko šiitiškai respublikai sunkiai sekasi suvaldyti protrūkį.
Kovo mėnesį valdžia uždarė mokyklas, atidėjo didelius viešus renginius ir uždraudė tarpmiestines keliones, siekdama sustabdyti viruso plitimą, bet nuo balandžio pradėjo pamažu švelninti suvaržymus.
Oficialūs skaičiai liudija apie augančią naujų susirgimų tendenciją nuo gegužės pradžios, kai Irane buvo nustatytas žemiausias jų paros skaičius per beveik du mėnesius.
Anot S.S.Lari, 10 iš 31 Irano provincijos dabar priskiriamos „raudonajai“ zonai, kur nustatytas didžiausias pavojus sveikatai pagal šalyje naudojamą spalvinių kodų skalę. Palyginimui, dar pirmadienį tokių regionų buvo penki.
„Primygtinai rekomenduojame naudoti kaukę, kai išeinate iš namų“, – sakė ji iraniečiams.
„Savadarbės kaukės taip pat gali būti veiksmingos“, – pridūrė pareigūnė.
Irano skelbiami oficialūs COVID-19 skaičiai skeptiškai vertinami ir pačioje šalyje, ir užsienyje. Baiminamasi, jog tikrasis mirusiųjų skaičius gali būti gerokai didesnis
Baltarusijoje COVID-19 atvejų skaičius per parą padidėjo beveik 700
15:28
Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija antradienį paskelbė, kad šalyje iš viso testais patvirtinti 55 369 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, įskaitant 689 per pastarąją parą užregistruotus atvejus.
„Per visą infekcijos plitimo laikotarpį šalies teritorijoje mirė 318 pacientų (birželio 15-osios duomenimis – 312), kuriems buvo nustatyta koronavirusinė infekcija ir kurie taip pat sirgo įvairiomis lėtinėmis ligomis“, – sakoma ministerijos pranešime.
Taip pat pranešama, kad iki antradienio šalyje pasveiko 31 273 pacientai, persirgę COVID-19. Iki birželio 15 dienos pasveikusiųjų buvo 30 420.
Ministerijos duomenimis, iš viso buvo atlikti 760 549 testai koronavirusinei infekcijai nustatyti, iš jų daugiau nei 10,6 tūkst. buvo atlikta per pastarąją parą.
Vokietija planuoja įvesti prievolę pranešti apie koronavirusu užsikrėtusius augintinius
14:40
Vokietijos vyriausybė planuoja įvesti prievolę pranešti valdžiai apie visus atvejus, kai koronavirusas nustatomas naminiams gyvūnams.
Anot vyriausybės, tai turėtų padėti viruso tyrimams.
Žemės ūkio ministrė Julia Kloeckner antradienį sakė, jog planuojama, kad ateinantį mėnesį šis planas bus apsvarstytas parlamente.
Pasak ministrės, žmonės neprivalės tirti savo augintinių, tačiau tai padaryti būtų prasminga tam tikrose situacijose, pavyzdžiui, jei katei, gyvenančiai namuose, kur nustatyta koronavirusinės infekcijos atvejų, pasireiškė ligos simptomų.
J.Kloeckner pabrėžė, jog kol kas neturima įrodymų, kad naminiai gyvūnai gali perduoti koronavirusą žmonėms.
Vokietijoje, turinčioje 83 mln. gyventojų, yra apie 31 mln. naminių gyvūnų. Šalies gyvūnų ligų tyrimų centro vadovas pranešė, kad kol kas žinoma tik apie vieną atvejį, kai šis užkratas buvo nustatytas gyvūnui.
Lenkijoje COVID-19 atvejų padaugėjo iki 30 195, mirties atvejų – iki 1 272
13:49
Lenkijoje koronavirusinė infekcija COVID-19 testais nustatyta iš viso 30 195 žmonėms, o 1 272 žmonės nuo šios ligos jau mirė, antradienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis sveikatos apsaugos tarnybų informacija.
Per pastarąją parą COVID-19 atvejų skaičius padidėjo 407, o mirties atvejų skaičius – 16, informavo pareigūnai.
216 iš antradienį patvirtintų naujų užsikrėtimo atvejų užregistruoti pietiniame anglių gavybos regione Silezijoje, kur labai padaugėjo kasyklų darbuotojų užsikrėtimo atvejų.
Per pastarąją parą nuo COVID-19 Lenkijoje mirė devyni vyrai nuo 65 iki 79 metų amžiaus ir septynios moterys nuo 57 iki 84 metų amžiaus, tviteryje parašė Sveikatos apsaugos ministerija. Pranešime sakoma, kad dauguma šių pacientų turėjo gretutinių ligų.
Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministerija pranešė apie devynis per parą užregistruotus mirties atvejus ir 396 naujus užsikrėtimo atvejus. Diena anksčiau buvo pranešta apie 10 mirties ir 375 užsikrėtimo atvejus.
Antradienį ryte ministerija paskelbė, kad visoje šalyje ligoninėse šiuo metu gydomi 1 806 COVID-19 pacientai, kurių 80-iai prijungti dirbtinės plaučių ventiliacijos aparatai. Dar 95 641 žmogus yra karantinuotas dėl galimų kontaktų su užsikrėtusiaisiais, o 17 261 žmogus yra stebimas epidemiologiškai.
Šalyje nuo COVID-19 jau pasveiko iš viso 14 654 žmonės, nurodė ministerija.
Estijoje per parą nustatytas vienas naujas COVID-19 atvejis
12:54
Estijoje per praėjusią parą nustatytas vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis, antradienį informavo Sveikatos apsaugos departamentas.
Naujų mirties atvejų pastarąją parą neužregistruota.
Per praėjusią parą šalyje buvo atlikti 1 073 pirminiai testai viruso SARS-CoV-2 sukeliamai infekcijai COVID-19 nustatyti, iš kurių vieno (0,1 proc.) rezultatai buvo teigiami.
Antradienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl koronavirusinės infekcijos gydomi 15 pacientų. Nė vienam iš ligonių nebuvo reikalinga dirbtinė plaučių ventiliacija.
Nuo epidemijos pradžios Estijoje nuo COVID-19 mirė 69 žmonės.
Iš gydymo įstaigų iš viso jau išrašyti 358 nuo koronavirusinės infekcijos pasveikę žmonės.
Pasveikusiais iš viso pripažinti 1 728 žmonės.
Iš viso šalyje atlikta per 97 tūkst. testų COVID-19 nustatyti, 1 975 iš jų (2 proc.) rezultatai buvo teigiami.
Latvijoje patvirtintas naujas COVID-19 atvejis, pasveiko beveik 80 proc. užsikrėtusiųjų
11:34
Latvijoje per praėjusią parą buvo atliktas 1 691 testas koronavirusinei infekcijai COVID-19 nustatyti, o vieno iš jų rezultatai buvo teigiami, pirmadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.
Tuo metu pasveikusiųjų skaičius išaugo iki 895 – tai sudaro beveik 80 proc. visų asmenų, kuriems buvo nustatyta COVID-19. Šiuo metu šalyje žinomi 195 aktyvūs koronavirusinės infekcijos atvejai.
Sekmadienį ir pirmadienį naujų užsikrėtimo atvejų šalyje nebuvo užfiksuota.
Iš viso Latvijoje atlikti 129 836 testai COVID-19 nustatyti, infekcija patvirtinta 1 098 asmenims. Koronavirusas šalyje pareikalavo 28 gyvybių.
Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenimis, per praėjusią parą buvo hospitalizuotas vienas COVID-19 pacientas. Ligoninėse šiuo metu gydomi aštuoni COVID-19 pacientai, vieno iš jų būklė sunki.
Ukrainoje nustatyti 666 nauji COVID-19 atvejai, 11 pacientų mirė
09:53
Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti dar 666 naujuoju koronavirusu užsikrėtę žmonės, 11 pacientų mirė ir 275 pasveiko, rodo antradienį paskelbti atsaką į COVID-19 epidemiją koordinuojančios Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos (NSGT) duomenys.
Ankstesnę dieną buvo patvirtinti 656 nauji užsikrėtimo atvejai. Iki šiol didžiausias per parą užfiksuotų užsikrėtimų skaičius Ukrainoje buvo paskelbtas birželio 13-ąją , kai buvo nustatyti 753 užsikrėtę asmenys.
NSGT duomenimis, lig šiol šalyje iš viso nustatyta 32 476 užsikrėtimo atvejai, 14 528 žmonės pasveikto, 912 užsikrėtusiųjų mirė.
Šiuo metu Ukrainoje COVID-19 serga 17 036 žmonės – tai yra, 380-ia daugiau nei skelbta pirmadienį.
Dauguma naujausių atvejų buvo patvirtinti Lvivo (139 ir Rivinės (104) srityse.
Naujojoje Zelandijoje nustatyti pirmieji nauji COVID-19 atvejai per pastarąsias 25 dienas
08:57
Naujoji Zelandija antradienį pranešė apie du naujus koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus, pasibaigus pusketvirtos savaitės laikotarpiui, kai nebuvo registruojama jokių naujų užsikrėtusiųjų, pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.
Abu nauji pacientai buvo neseniai atvykę iš Jungtinės Karalystės, informavo Sveikatos apsaugos ministerija.
„Ministerija šiandien gali patvirtinti du naujus COVID-19 atvejus Naujojoje Zelandijoje, siejamus su sienos kirtimu po neseniai įvykusios kelionės JK. Abu atvejai yra susiję“, – trumpame pranešime nurodė institucija.
Naujosios Zelandijos sienos šiuo metu yra atviros tik grįžtantiems piliečiams ir jų šeimoms, bet tam tikros išlygos taikomos verslo atstovams ir labdaros sumetimais. Vis tik visi atvykusieji privalo dvi savaites laikytis karantino.
Ramiojo vandenyno pietuose esanti šalis, turinti 5 mln. gyventojų, nuo pandemijos pradžios užfiksavo tik 22 mirties atvejus, o praėjusią savaitę paskelbė įveikusi viruso plitimą bendruomenėse.
Dėl to buvo panaikinti vidaus apribojimai, įskaitant socialinio atstumo reikalavimus ir viešųjų susibūrimų suvaržymus, nors ir toliau galioja griežta sienų kontrolė.
Ministre pirmininkė Jacinda Ardern pirmadienį pareiškė nesakiusi, kad šalyje apskritai nėra koronaviruso, nes „Naujojoje Zelandijoje ateityje vėl bus atvejų“.
„Be abejo, tikimės ir manome, kad [jų bus nustatyta] pasienyje... Jeigu [infekuotieji] bus karantinuojami, tai būtų visiškai kitokia istorija nei [viruso plitimas] bendruomenėse“, – sakė ji žurnalistams ir pridūrė, kad „kova tęsiasi“.
Pekine nustatyti 27 nauji COVID-19 atvejai, PSO reiškia „susirūpinimą“
08:34
Kinija antradienį pranešė apie dar 27 „vietinius“ koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejus, užregistruotus Pekine, kur naujas židinys didmeninės prekybos maisto produktų turguje sukėlė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) susirūpinimą ir paskatino pradėti didžiulę infekuotųjų paieškos ir testavimo programą.
Atsižvelgiant į naujus atvejus, patvirtintas užsikrėtusiųjų skaičius Kinijos sostinėje per pastarąsias penkias dienas išaugo iki 106, o vietos pareigūnai karantinavo beveik 30 miesto mikrorajonų bei atliko tyrimus dešimtims tūkstančių žmonių.
Vienas Pekino valdžios pareigūnas perspėjo, kad padėtis sostinėje yra „nepaprastai sunki“.
„Šiuo metu svarbiausia ir neatidėliotina užduotis – ryžtingai užkirsti kelią epidemijai ir ją kontroliuoti“, – spaudos konferencijoje pareiškė miesto valdžios atstovas Xu Hejianas ir pridūrė, kad sostinė privalo „imtis tvirčiausių, ryžtingiausių ir griežčiausių priemonių“ protrūkiui suvaldyti.
Valdžia antradienį uždarė dar vieną turgų – centriniame Sičengo mikrorajone įsikūrusią Tiantaohongliano prekyvietę, vienam jo darbuotojui diagnozavus COVID-19, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV.
Taip pat buvo įvestas karantinas aplink turgaus esančiuose septyniuose gyvenamuosiuose pastatuose.
Anot PSO, naujas židinys kelia nerimą, atsižvelgiant į Pekino dydį ir integruotumą.
„Tokie židiniai kaip šis kelia susirūpinimą, jį reikia ištirti ir kontroliuoti, o kinų valdžia būtent tai ir daro“, – patikino PSO ekstremalių situacijų direktorius Mike'as Ryanas.
Pekino pareigūnai pranešė, kad COVID-19 testai buvo atlikti visų miesto maisto produktų turgų paviljonų, restoranų ir valstybinių institucijų valgyklų savininkams bei vadybininkams.
Pirmadienį visoms Pekino uždaroms sporto ir pramogų įstaigoms buvo liepta užsidaryti, o kai kurie kiti Kinijos miestai perspėjo, kad bus karantinuojami atvykstantieji iš sostinės.
Nacionalinė sveikatos apsaugos komisija taip pat pranešė apie keturis naujus užsikrėtimo atvejus Pekiną supančioje Hebėjaus provincijoje.
Kitas atvejis, apie kurį pranešta pietvakarinėje Sičuano provincijoje, siejamas su Pekino židiniu, pažymėjo sveikatos apsaugos pareigūnai.
Pareigūnai sekmadienį informavo, kad visi iki tol užfiksuoti nauji COVID-19 atvejai siejami su Sifandžio turgumi, kur nuo gegužės 30 dienos apsilankė 200 tūkst. žmonių.
Daugiau nei 8 tūkst. šio turgaus darbuotojų buvo atlikti tyrimai, jie nusiųsti į centralizuotus karantino centrus.
Iki šio vėliausio protrūkio dauguma infekuotųjų per pastaruosius kelis mėnesius buvo namo sugrįžę Kinijos piliečiai, susirgę kitose šalyse, kur yra išplitusi pandemija.
Kinijos Ligų kontrolės ir prevencijos centras pirmadienį pareiškė, kad Pekino protrūkio metu aptikta viruso kamienas yra „pagrindinė epidemijos padermė Europos šalyse“.
Nors viruso pėdsakų buvo rasta ant pjaustymo lentelių, naudojamų apdorojant importuotą lašišą „Xinfadi“, „tai aiškiai ar neabejotinai nerodo, kad [užkratas] atvyko kartu su importuotomis jūros gėrybėmis“, interviu CCTV pabrėžė institucijos vyriausiasis epidemiologas Wu Zunyou.
„Kai Pekine staiga atsirado naujų atvejų, mėginome nustatyti protrūkio priežastis, nes per pastaruosius du mėnesius nebuvo aptikta jokių COVID-19 atvejų“, – teigė ekspertas.
„Nagrinėjome keletą galimybių ir labiausiai tikėtina, kad naujojo koronaviruso nešiotojas atvyko iš teritorijos už Kinijos ribų ar iš kitų Kinijos dalių“, – pridūrė jis.
Antradienį šalyje buvo pranešta apie dar aštuonis „įvežtinius“ atvejus.
Iki pirmadienio 22 val. Grinvičo (antradienio 1 val. Lietuvos) laiku gauti duomenys rodo, kad nuo praėjusių metų pabaigos, kai virusas pirmiausiai buvo aptiktas Kinijoje, visame pasaulyje oficialiai užregistruota bent 8 000 202 COVID-19 atvejai, 435 176 žmonės nuo šios ligos mirė.
Europa yra smarkiausiai pandemijos paveiktas žemynas – čia nustatyti 2 417 902 koronavirusinės infekcijos atvejai ir užfiksuotos 188 085 mirtys.
Jungtinėse Valstijose nustatyta 2 110 182 koronavirusinės infekcijos ir 116 081 letalinis atvejis.
Nuo gegužės 10-osios patvirtintų COVID-19 atvejų skaičius padvigubėjo. Per pastarąsias aštuonias dienas buvo užregistruota dar milijonas naujų ligos atvejų.
Šie duomenys, paremti šalių pareigūnų ir Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skelbiama informacija, veikiausia neatspindi realaus pandemijos masto, nes daugumoje valstybių tiriami tik rimčiausi atvejai arba testavimas atliekamas ribotu mastu.