Premjero Leo Varadkaro pavaduotoja Frances Fitzgerald „turėtų atsistatydinti ... tai leistų išvengti visuotinių rinkimų“, radijui RTE sakė partijos „Fianna Fail“ pirmininkas Michealas Martinas.
Opozicijos lyderiai skundžiasi, kad ankstesnė vyriausybė, kurioje F.Fitzgerald užėmė teisingumo ministrės postą, nesugebėjo apginti šaltinio, atskleidusio duomenų apie korupciją Airijos policijoje.
L.Varadkaro partija „Fine Gael“ palaiko F.Fitzgerald, bet jo mažumos vyriausybė yra priklausoma nuo „Fianna Fail“ palaikymo. Jeigu būtų pareikštas nepasitikėjimas vicepremjere, Airijai gali būti surengti pirmalaikiai rinkimai.
Užsienio reikalų ministras Simonas Coveney sakė, kad šaliai itin svarbiu metu „Fianna Fail“ elgiasi „beatodairiškai“.
„Airijai dabar nereikia rinkimų“, – S.Coveney sakė per Europos Sąjungos viršūnių susitikimą Briuselyje.
Pasak jo, esama „iš tikrųjų rimtų klausimų, kuriuos vyriausybė turi spręsti vardan nacionalinių interesų“.
Per gruodžio 14–15 dienomis vyksiantį ES viršūnių susitikimą lyderiai turės nuspręsti, ar per derybas dėl Jungtinės Karalystės išstojimo iš bloko pasiekta pakankama pažanga, kad būtų galima pradėti diskusijas dėl Jungtinės Karalystės ateities santykių su Bendrija.
Airija sako, kad ES blokuos šias derybas, jeigu Britanija neatsakys, kaip ketina užtikrinti, kad po „Brexit“ prie sienos tarp Airijos Respublikos ir Šiaurės Airijos neatsirastų muitinės postų ir kitų kliūčių laisvam judėjimui.
Po „Brexit“ ši 500 km ilgio riba bus vienintelė Jungtinės Karalystės sausumos siena su Europos Sąjunga. Jeigu žmonių ir prekių judėjimas būtų kaip nors suvaržytas, tai sukeltų sunkių padarinių abiejų šalių ekonomikoms, taip pat iškiltų pavojus Šiaurės Airijos taikos procesui.