Kai kas, „nesuvokdamas pasipriešinimo prasmės, įsivaizduoja, kad kai pasipriešinimas susilpnės, (...) Iranas taip pat taps silpnas“, sakė jis.
„Iranas yra stiprus ir galingas, ir taps dar galingesnis“, – pareiškė A.Khamenei savo pirmoje kalboje po B.al Assado žlugimo.
Sirijos sukilėliai, iš savo bastionų šalies šiaurės vakaruose surengę staigų puolimą, užėmė Damaską ir užbaigė dešimtmečius trukusį al Assadų šeimos – Tehrano sąjungininkės – valdymą.
B.al Assadas ilgą laiką vaidino strategiškai svarbų vaidmenį prieš Izraelį nukreiptoje Irano „pasipriešinimo ašyje“, visų pirma, padėdamas aprūpinti ginklais Teherano sąjungininką kaimyniniame Libane – grupuotę „Hezbollah“.
„Pasipriešinimo ašiai“ priklauso „Hezbollah“, palestiniečių islamistų judėjimas Gazos Ruože „Hamas“, Jemeno husių sukilėliai ir mažesnės sukarintos Irako šiitų grupuotės.
Visas šias grupes vienija oponavimas Izraeliui ir jo pagrindiniam rėmėjui Vašingtonui.
Irano aukščiausiasis lyderis, kuriam priklauso paskutinis žodis tvarkant visus šalies reikalus, apkaltino Jungtines Valstijas ir Izraelį sąmokslu prieš B.al Assadą.
„Niekas neturėtų abejoti, jog tai, kas įvyko Sirijoje, yra JAV ir Izraelio bendro sąmokslo produktas“, – pareiškė jis.
A.Khamenei taip pat apkaltino kitą „Sirijos kaimynę“ dėl jos „akivaizdaus vaidmens“ pastarojo meto įvykiuose, bet tos šalies pavadinimo nepaminėjo.
Sieną su Sirija turi Irakas, Izraelis, Jordanija, Libanas ir Turkija. Pastaroji ilgą laiką rėmė B.al Assado nušalinimą.