Šį komentarą palydėjo šūksniai „Mirtis Amerikai!“ per tiesiogiai televizijos transliuojamą Teherane vykusią ceremoniją, žyminčią musulmonų šventojo pasninko mėnesio Ramadano pabaigą.
A.Khamenei taip pat sakė, kad sutartis dėl Irano branduolinės programos nepakeis Teherano palaikymo Sirijos ir Irako vyriausybėms arba „engiamiems žmonėms“ Jemene ir Bahreine bei palestiniečiams.
Šis aukščiausiojo lyderio pasisakymas išreiškė ilgametę jo poziciją, kad Irano diplomatinių pastangų su šešiomis galingosiomis šalimis vienintelis tikslas – užsitikrinti Teherano nacionalinius interesus atitinkančią sutartį dėl branduolinės programos.
Jis pabrėžė, kad sutartis su JAV, Didžiąja Britanija, Kinija, Prancūzija, Rusija ir Vokietija dar nėra įsigaliojusi ir turės būti nuodugniai išnagrinėta.
„Jie iš tikrųjų stengėsi ir sunkiai dirbo, – sakė A.Khamenei, kalbėdamas apie Irano derybininkų misiją. – Tekstas parengtas; ar jis bus patvirtintas, ar ne – jie atliko savo darbą ir turėtų pelnyti atlygį.“
A.Khamenei priklauso sprendžiamas balsas visuose vidaus ir užsienio politikos reikaluose, taip pat ir dėl branduolinės sutarties.
Dar prieš susitarimą, pasiektą šią savaitę, savo kalbose didysis ajatola siųsdavo prieštaringą žinią, nuolat reikšdamas abejones dėl diplomatinio proceso sėkmės, tačiau taip pat girdamas patikimus ir drąsius Irano derybininkus.
Iranas visuomet neigė siekiantis susikurti branduolinį arsenalą, kartodamas, kad nori naudoti branduolines technologijas taikiems tikslams – energetikoje ir medicinoje.