„Kosminiu kiaušiniu“ dar vadinamas pastatas pradėjo veikti 2016 metais. Jo statybos kainavo apie 350 mln. eurų.
Per būstinės atidarymą iškilmingai kalbėta, kad pastatas simbolizuoja geriausias ES savybes. Tačiau Bendrijos pareigūnai dabar turi kovoti su Belgijos dienraštyje „De Standaard“ išspausdintais teiginiais apie itin prieštaringą subrangovų veiklą.
Pasirodo, viena subrangovė, 2015 metais jau bankrutavusi kompanija „Group Diamond Services“, buvo pakliuvusi į prokurorų taikiklį, kai jos vadovais pasiskundė darbininkai iš Bulgarijos. Vyrai sakė, kad jiems nebuvo sumokėta už triūsą.
Tyrimas spalį buvo nutrauktas – esą pristigo įrodymų. Tačiau „De Standaard“ išsiaiškino, kad iš tiesų tyrėjai tiesiog pametė svarbius bylos dokumentus.
Laikraštis pakalbino kelis bulgarus darbininkus, tarp jų – aštuonių ketaus liejikų komandai vadovavusį Beihaną Dželilovą. Jis teigė: „Keli komandos nariai neturėjo leidimo gyventi Belgijoje. Nė vienas neturėjome sutarties, nebuvome apdrausti.“
Pagrindinės pastatą „Europą“ stačiusios įmonės – „Interbuild“ ir „Jan De Nul“ pranešė nežinojusios apie įtariamą subrangovės samdytų darbininkų išnaudojimą.