09 22 /16:33

„Al Jazeera“: Izraelio pajėgos surengė reidą transliuotojo biure Vakarų Krante

Kataro transliuotojas „al Jazeera“ paskelbė, kad Izraelio pajėgos sekmadienį surengė reidą jo biure Ramaloje okupuotame Vakarų Krante ir nurodė jį uždaryti 45 dienoms.
Mohamad Torokman / REUTERS
Mohamad Torokman / REUTERS

Izraelio vyriausybė praėjusią savaitę paskelbė, kad atšaukia šalyje dirbančių „al Jazeera“ žurnalistų akreditacijas. Prieš keturis mėnesius šiai televizijai buvo uždrausta dirbti Izraelio teritorijoje.

„Yra teismo sprendimas dėl „al Jazeera“ uždarymo 45 dienoms“, – „al Jazeera“ biuro Vakarų Krante vadovui Walidui al Omari (Validui Omariui) pasakė vienas izraeliečių karys. Televizija tiesiogiai transliavo šį pokalbį.

„Prašau jūsų pasiimti visas kameras ir iškart palikti biurą“, – sakė karys. Reportaže taip pat buvo matyti, kaip gerai ginkluoti ir kaukėti kariai įžengia į biurą Ramaloje.

Transliuotojo teigimu, kariai nenurodė, kodėl buvo nurodyta uždaryti biurą.

Pasak W. al Omari, įsakyme televizija kaltinama „terorizmo kurstymu ir parama jam“.

„Tokiu nusitaikymu į žurnalistus visuomet siekiama ištrinti tiesą ir neleisti žmonėms išgirsti tiesos“, – sakė biuro vadovas.

„Al Jazeera“ pasmerkė Izraelio pajėgų surengtą reidą ir uždarymo įsakymą.

Kanalas pareiškime teigė, kad griežtai smerkia šią nusikalstamą veiką, ir pridūrė, kad „įsiveržimas į biurą ir mūsų įrangos konfiskavimas yra ne tik išpuolis prieš „al Jazeera“, bet ir spaudos laisvės ir pačių žurnalistikos principų pažeidimas“.

Izraelio kariuomenė pranešė, kad uždarė biurą, nes jis kurstė terorą.

Įsakymas uždaryti kanalą buvo pasirašytas gavus teisinę nuomonę ir atlikus žvalgybos vertinimą, kuriais „nustatyta, kad biurai naudojami terorizmui kurstyti, teroristinei veiklai remti ir kad kanalo transliacijos kelia grėsmę tiek vietovės, tiek visos Izraelio valstybės saugumui ir viešajai tvarkai“, sakoma kariuomenės pranešime.

Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu (Benjamino Netanjahaus) vyriausybė seniai nesutaria su „al Jazeera“. Nesutarimai sustiprėjo po „Hamas“ beprecedenčio spalio 7-osios išpuolio prieš Izraelį prasidėjus Izraelio ir šios palestiniečių islamistų grupuotės karui Gazos Ruože.

Izraelio kariuomenė ne kartą kaltino „al Jazeera“ žurnalistus esant Gazos Ruožo „teroristų agentais“.

„Al Jazeera“ Izraelio kaltinimus neigia ir tvirtina, kad Izraelis sistemingai taikosi į jos darbuotojus Gazos Ruože.

„Hamas“ vadovaujamos vyriausybės Gazos Ruože žiniasklaidos biuras pasmerkė sekmadienio reidą ir pareiškė, kad tai „didžiulis skandalas ir akivaizdus spaudos laisvės pažeidimas“.

Izraelio parlamentas balandžio pradžioje priėmė įstatymą, kuriuo galima uždrausti užsienio žiniasklaidos transliacijas, jei jos kenkia valstybės saugumui.

Remdamasi šiuo įstatymu Izraelio vyriausybė gegužės 5-ąją pritarė sprendimui uždrausti „al Jazeera“ transliuoti iš Izraelio ir nurodymui uždaryti jos biurus 45 dienų periodui, kurį galima vis pratęsti. Praėjusią savaitę Tel Avivo teismas uždarymą pratęsė ketvirtą kartą.

Šie sprendimai iki šiol nebuvo paveikę „al Jazeera“ transliacijų iš Vakarų Kranto ar Gazos Ruožo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis