Šie bepiločiai tampa vis paklausesni po to, kai Ukrainos pajėgos juos panaudojo prieš Rusijos okupantus.
Vyriausybė nepranešė, kiek sumokėjo už dronus, gabenančius lengvas, lazeriu valdomas bombas. Sutartis buvo pasirašyta antradienį.
Albanijos ministras pirmininkas Edi Rama sakė, kad pirkiniai bus apginkluoti ir pasirengę kovai, „kuri, tikiuosi, niekada neįvyks“.
Jie taip pat bus naudojami stebėti šalies teritoriją: ar nėra auginama narkotikų, ar nekyla gaisrų, potvynių ir ar nevyksta teroristinė veikla.
Bendrovė „Bayraktar“ apmokys 30 Albanijos kariuomenės narių oro erdvės kontrolės ir valdymo. Jie dirbs Kučovės oro bazėje, esančioje už 80 km į pietus nuo sostinės Tiranos.
Aviacijos bazė yra atnaujinama, kad galėtų teikti paramą NATO oro tiekimo operacijoms, logistinei pagalbai, oro policijai, rengiamiems mokymams bei pratyboms.
„Pasirašėme eksporto sutartį su Albanija – šalimi, su kuria šimtmečius gyvename kartu ir su kuria mus sieja glaudūs istoriniai, kultūriniai ir humanitariniai ryšiai“, – sakė Turkijos bendrovės savininkas Halukas Bayraktaras ir pridūrė, kad TB2 bepiločiai orlaiviai buvo parduoti 27 šalyse.
Kaimyninis Kosovas taip pat planuoja įsigyti įmonės dronų.
Albanija yra NATO narė nuo 2009 metų. Po to, kai praėjusio amžiaus dešimtojo dešimtmečio pabaigoje nustojo skraidyti jos seni rusų ir kinų gamybos lėktuvai, oro pajėgas sudaro keli „Cougar“ ir kiti kariniai sraigtasparniai.