Teismo sprendimas bus paskutinis žingsnis, lemsiantis, ar I.Meta bus nušalintas, ar liks dirbti iki kadencijos pabaigos liepą.
Kol kas neaišku, kada teismas priims šią nutartį. Toks procesas gali tęstis mėnesį..
Pernai birželį parlamentas 104 balsais prieš septynis pritarė siūlymui paskelbti apkaltą prezidentui, parlamento tyrimui priėjus prie išvados, kad I.Meta pažeidė 16 konstitucijos straipsnių ir kurstė smurtą, anot įstatymų leidėjų, savo nusistatymu prieš valdančiąją Socialistų partiją per politinę kampaniją ruošiantis rinkimams, kurie įvyko balandžio 25-ąją.
Prezidentas savo ruožtu parlamento tyrimą ir apkaltą atmetė tvirtindamas, kad šis procesas buvo neteisėtas.
I.Meta, buvęs premjeras ir Socialistų partijos narys, 2004 metais įkūrė savo partiją.
2017 metais jis buvo išrinktas prezidentu parlamento, kai jame dominavo socialistai, bet vėliau I.Metos santykiai su įstatymų leidėjais smarkiai pašlijo.
Apkaltos procesą inicijavo 49 socialistų įstatymų leidėjai, kaltinantys I.Metą kursčius šioje Balkanų valstybėje nestabilumą ir smurtą, taip pat prieš rinkimus susivienijus su politine opozicija.
Per parlamento rinkimus Socialistų partiją laimėjo 74 iš 140 vietų ir užsitikrino trečią iš eilės ketverių metų kadenciją valdžioje.
Albanijos prezidento vaidmuo daugiausiai reprezentacinis, bet valstybės vadovas prisideda valdant teismų sistemą ir ginkluotąsias pajėgas. Nors prezidentas turėtų išlikti apolitiškas, I.Meta reguliariai įsitraukdavo į ginčus su vyriausybe.
Nuo pat darbo valstybės vadovo poste pradžios I.Meta priešinosi socialistų programai, blokuodavo ministrų paskyrimus ir vetuodavo įstatymus.