„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ambasadorius: sudužusio prezidento lėktuvo grąžinimas pagerintų Maskvos ir Varšuvos santykius

Prie Smolensko sudužusio lenkų lėktuvo nuolaužų grąžinimas ir Rusijos sprendimas dėl paminklo katastrofos aukoms taptų didžiuliu žingsniu gerinant Varšuvos ir Maskvos santykius, pareiškė naujasis Lenkijos ambasadorius Rusijoje Krzysztofas Krajewskis.
Prie Smolensko sudužusio lėktuvo nuolaužos
Prie Smolensko sudužusio lėktuvo nuolaužos / „Scanpix“ nuotr.

„Smolensko katastrofa Rusijoje – tragiškiausias įvykis šiuolaikinėje Lenkijos istorijoje. Per ją žuvo didelė dalis Lenkijos politinio elito. Natūralu, kad išsamus jos tyrimas ir tinkamas visų žuvusiųjų atminimo pagerbimas visiems lenkams yra tiesiog būtinas“, – interviu naujienų agentūrai „Interfax“ sakė ambasadorius.

„Nors praėjo beveik 11 metų, lėktuvo, kuriuo Lenkijos prezidento Lecho Kaczynski vadovaujama delegacija skrido į 70-ųjų Katynės nusikaltimo paminėjimo įvykius, nuolaužos iki šiol yra Rusijos teritorijoje“, – sakė ambasadorius.

Jis pažymėjo, kad „nuolaužos yra Lenkijos valstybės nuosavybė, o Rusijos atsisakymas jas grąžinti prieštarauja tarptautinei teisei“. Ambasadorius priminė, kad „tokia pozicija, be kita ko, patvirtinta ir Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos 2018 metų spalį priimtoje rezoliucijoje“.

Pasak K.Krajewskio, „išlieka neišspręstas ir paminklo katastrofos aukoms klausimas, jo projektą jau išrinko konkursinė komisija, kuriai priklausė ir Rusijos atstovai“.

„Veiksmų stoka šio projekto šeimininkės pusėje verčia abejoti pareiškimas apie norą siekti susitarimo. Abiem šiems klausimams pirmiausia reikia politinės valios Rusijos pusėje – Lenkijos pusėje tokios valios yra. Manau, kad konstruktyvaus šių dviejų klausimų sprendimo būdo radimas taps dideliu žingsniu link mūsų dvišalių santykių gerinimo“, – pareiškė K.Krajewskis.

Kalbėdamas apie Varšuvos ir Maskvos pozicijų sudėtingais istoriniais klausimais skirtumus lenkų ambasadorius pažymėjo, kad Lenkija „ne kartą siūlė Rusijai atnaujinti Lenkijos-Rusijos grupės sudėtingais klausimais darbą“.

„Tačiau neketiname primygtinai to reikalauti. Tai Rusija pati turi nuspręsti, kada ji bus pasirengusi kalbėtis apie istoriją“, – sakė ambasadorius.

Jis taip pat apgailestavo, kad „pastaruoju metu Varšuva ir Maskva tolsta nuo dialogo“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“