Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 07 19 /10:14

Amerikiečiams, padėjusiems C.Ghosnui pasprukti iš Japonijos, skirtos kalėjimo bausmės

Japonijos sostinės teismas pirmadienį skyrė laisvės atėmimo bausmes amerikiečiams tėvui ir sūnui, kurie kaltinami padėję buvusiam automobilių gamintojos „Nissan“ vadovui Carlosui Ghosnui pabėgti iš šalies.
Michaelas Tayloras
Michaelas Tayloras / „Scanpix“/AP nuotr.

Buvusiam JAV specialiųjų pajėgų nariui Michaelui Taylorui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, o jo sūnui Peteriui – metai ir aštuoni mėnesiai nelaisvės.

„Šis atvejis leido sunkiu nusikaltimu kaltinamam Ghosnui pabėgti į užsienį“, – nutarė vyriausiasis teisėjas Hideo Nirei.

„Abu kaltinamieji sugebėjo įvykdyti beprecedentį pabėgimą“, – pridūrė teisėjas ir pažymėjo, kad nėra perspektyvos, kad į Libaną pabėgęs C.Ghosnas galėtų sugrįžti į Japoniją.

M.Tayloras ir jo sūnus Peteris buvo išduoti JAV valdžios Japonijai dėl įtarimų, kad 2019 metų gruodį padėjo buvusiam „Nissan“ vadovui pasprukti iš šalies privačiu lėktuvu.

Iki privataus lėktuvo C.Ghosnas buvo nugabentas pasislėpęs muzikos įrangos transportavimo dėžėje.

Savo patirtimi su britų transliuotoju BBC neseniai pasidalinęs C.Ghosnas pasakojo, kad dėžėje išbūtas pusvalandis laukiant, kol pakils lėktuvas, „ko gera, buvo ilgiausias laukimas mano gyvenime“.

Abu kaltinamieji savo kaltę pripažino.

Per ankstesnius teismo posėdžius abu vyrai atsiprašė, o japonų prokurorai prašė skirti jiems laisvės atėmimo bausmę: dvejų metų ir 10 mėnesių Michaelui bei dvejų metų ir šešių mėnesių Peteriui.

Jųdviejų gynyba teigė, kad, atsižvelgiant į gailėjimąsi, jų klientams pakaktų skirti lygtinę bausmę. Advokatai taip pat prašė skelbiant nuosprendį pripažinti 10 mėnesių, kuriuos kaltinamieji išbuvo JAV kalėjime laukdami ekstradicijos į Japoniją.

C.Ghosnas šiuo metu kaip tarptautiniu mastu ieškomas asmuo gyvena Libane. Ši šalis nėra pasirašiusi su Japonija dvišalės ekstradicijos sutarties.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Carlosas Ghosnas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Carlosas Ghosnas

Buvęs „Nissan“ vadovas paspruko iš Japonijos, kai buvo paleistas už užstatą laukti teismo dėl keturių kaltinimų finansinėmis machinacijomis. Savo kaltės jis nepripažįsta.

C.Ghosno dingimas privertė raudonuoti japonų pareigūnus, pavadinusius jį „vienu įžūliausių ir geriausiai organizuotų pabėgimų per šių dienų istoriją“.

Kiti C.Ghosno byloje figūruojantys asmenys jau stojo prieš teismą. Tarp jų yra buvęs C.Ghosno padėjėjas Gregas Kelly, Tokijuje teisiamas už savo vaidmenį nedeklaruojant dešimčių milijonų dolerių magnato pajamų.

Turkijos teismas skyrė ketverių metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmes dviem pilotams ir dar vienam mažos privačios oro bendrovės darbuotojui už jų vaidmenį C.Ghosno pabėgime.

C.Ghosnas Turkijoje persėdo į kitą lėktuvą, nuskraidinusį jį į Libaną. Trys turkai buvo apkaltinti dalyvavę sąmoksle neteisėtai pergabenti migrantą.

Trečias asmuo, vardu George'as Antoine'as Zayekas, taip pat kaltinamas prisidėjęs prie pabėgimo, bet kol kas nėra sulaikytas.

Anot prokurorų, C.Ghosno šeima sumokėjo Taylorams daugiau nei 860 tūkst. JAV dolerių (728 tūkst. eurų) už pasirengimo ir logistikos darbus, taip pat 500 tūkst. dolerių (424 tūkst. eurų) vertės kriptovaliutos už išlaidas advokatams.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų