Rugpjūčio 15 dieną buvo smogta organizacijos „Gydytojai be sienų“ (MSF) remiamai ligoninei Abse, sukilėlių kontroliuojamoje šiaurinėje Hadžos provincijoje. Žuvo 19 žmonių, tarp jų – MSF darbuotojas.
Teisių gynimo organizacija nurodė, kad buvo panaudota JAV gamybos bomba „Paveway“ ir kad tai nustatė nepriklausomi ekspertai, kurie išanalizavo įvykio vietoje paimto bombos uodegos stabilizatoriaus nuotraukas.
„Piktina, kad valstybės toliau tiekia Saudo Arabijos vadovaujamai koalicijai ginklus, tarp jų – valdomąsias ir bendros paskirties aviacines bombas bei kovinius lėktuvus“, – sakė organizacijos pareigūnas Philipas Lutheris.
Pasak jo, yra „akivaizdžių įrodymų, kad tie ginklai yra naudojami atakuojant ligonines ir kitus civilinius objektus, taip pat vykdant kitus rimtus tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus“.
„Ši ataka dar kartą akcentuoja desperatišką būtinybę (paskelbti) visapusį embargą visiems ginklams, jeigu juos galėtų panaudoti kuri nors iš Jemene kariaujančių šalių, ir tarptautiniam tyrimui patraukti atsakomybėn, atsakinguosius už neteisėtas atakas“, – pridūrė Ph.Lutheris.
Koalicija, kuri savo kampaniją prieš Irano remiamus husių sukilėlius pradėjo 2015 metų kovą, sakė, kad inicijavo „nepriklausomą“ tyrimą dėl „pranešimų“ apie smūgį iš oro Abso ligoninei.
Jungtinių Tautų (JT) palaikomo prezidento Abedrabbo Mansouro Hadi vyriausybę remianti koalicija buvo ne kartą kritikuojama dėl žūstančių civilių gyventojų skaičiaus.
MSF po minėtos atakos atšaukė savo darbuotojus iš šešių ligoninių Šiaurės Jemene.
JT nurodo, kad per konfliktą Jemene nuo 2015 metų kovo jau žuvo daugiau kaip 6 600 žmonių, daugiausia – civilių gyventojų, ir kad savo namus turėjo palikti mažiausiai 3 mln. žmonių.