Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
03 13 /19:20

„Amnesty International“: planai statyti uostą Gazoje yra tarptautinio bejėgiškumo ženklas

„Amnesty International“ vadovė trečiadienį Madride pareiškė, kad pastangos tiekti pagalbą į karo nuniokotą Gazos Ruožą, statant jūrų uostą ar išmetant siuntas iš krovininių lėktuvų yra tarptautinės bendruomenės bejėgiškumo ženklas.
US Central Command via X / via REUTERS
US Central Command via X / via REUTERS

Užsitęsus Izraelio karui su „Hamas“, Gazos Ruožas išgyvena sunkią humanitarinę krizę, o Jungtinės Tautos įspėja apie gresiantį badą, sulėtėjus pagalbą gabenančių sunkvežimių srautui iš Egipto.

Kadangi tik nedidelė dalis pagrindinių prekių, gyvybiškai reikalingų 2,4 mln. Gazos Ruožo gyventojams, patenka sausuma, užsienio šalių vyriausybės pasitelkė oro transportą ir jūrų koridorių iš Kipro.

Tačiau „Amnesty International“ generalinė sekretorė Agnes Callamard (Anjes Kalamar) teigė, kad niekas nelaiko Izraelio atsakingu už vėlavimą pristatyti krovinius sausuma.

„Tarptautinė bendruomenė turi būti pasirengusi pareikalauti Izraelio atsakomybės [...] Ne nuo mūsų priklauso, kad būtų nutraukti tie pažeidimai“, – sakė ji Madride.

„Taigi siuntų išmetimas iš krovininių lėktuvų ir uosto statyba yra tarptautinės bendruomenės bejėgiškumo ir silpnumo ženklas“, – pridūrė ji. 

Anksčiau šį mėnesį JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) pareiškė, kad Vašingtonas planuoja įrengti laikiną uostą Gazos Ruože, kad į apgultą teritoriją būtų galima jūra pristatyti daugiau humanitarinės pagalbos. Pentagono teigimu, tai užtruktų iki 60 dienų ir jame dirbtų 1 tūkst. JAV darbuotojų.

Tačiau A. Callamard teigė, kad „didžiulį susirūpinimą kelia tai, kad tarptautinė bendruomenė, regis, sutiko, jog mirtinas konfliktas užsitęs dar du mėnesius.

„Didžiulį susirūpinimą kelia tai, kad siūlomos investicijos į uosto statybą ir humanitarinės pagalbos gabenimą jūra rodo, jog tarptautinė bendruomenė tikisi, kad padėtis tęsis. Kodėl jūs darote investicijas, kurios užtruks du mėnesius?“ – klausė ji.

„Tai kelia didžiulį nerimą. Žuvo daugiau nei 30 000 žmonių“, – pridūrė generalinė sekretorė. 

Izraelis vykdo karinę kampaniją Gazos Ruože, atsakydamas į kruviną palestiniečių islamistų organizacijos „Hamas“ išpuolį Izraelyje spalio 7 dieną, kai, oficialiais duomenimis, žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių.

„Hamas“ taip pat paėmė apie 250 įkaitų, iš kurių, Izraelio žiniomis, Gazos Ruože dar yra apie 130, įskaitant 31 žuvusį žmogų.

„Hamas“ valdomo Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šioje palestiniečių teritorijoje žuvo mažiausiai 31 272 žmonės, daugiausiai civiliai.  

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs