Sąžinės ambasadoriaus premija pagerbiami asmenys, kurie „savo darbuose ir gyvenime pademonstravo išskirtinę lyderystę kovoje už žmogaus teises“, sakoma antradienį paskelbtame organizacijos pranešime.
Anksčiau šios premijos laureatais yra tapę pakistanietė paauglė Malala Yousafzai, buvęs Pietų Afrikos Respublikos lyderis Nelsonas Mandela ir Mianmaro opozicijos lyderė Aung San Suu Kyi.
Savo darbais Ai Weiwei mums primena, kad privaloma ginti kiekvieno asmens saviraiškos teisę ne tik dėl visuomenės, bet ir meno ir žmonijos labui
„Savo darbais Ai Weiwei mums primena, kad privaloma ginti kiekvieno asmens saviraiškos teisę ne tik dėl visuomenės, bet ir meno ir žmonijos labui“, – sakoma „Amnesty International“ generalinio sekretoriaus Salilo Shetty pareiškime.
Kalbėdamas apie amerikiečių dainininkę S.Shetty sakė , kad „dėl savo užburiančio balso ir tvirto atsidavimo taikiam protestui bei žmogaus teisėms Joan Baez daugiau nei penkis dešimtmečius yra galinga jėga“.
Abu laureatai bus apdovanoti gegužės 21 dieną per iškilmingą ceremoniją Berlyne, nurodoma pareiškime.
Tačiau jau dabar beveik aišku, kad iš Kinijos išvažiuoti negalintis ir atidžiai sekamas 57 metų Ai Weiwei negalės jos atsiimti.
Nuo 2013 metų lapkričio, protestuodamas prieš kelionių draudimą, barzdotas menininkas deda gėles į dviračio krepšį prie savo namų ir dirbtuvių Pekine. Socialiniame tinkle „Twitter“ jis paskelbė taip darysiantis kiekvieną dieną, kol „atgaus teisę laisvai keliauti“.
Antradienį jis parašė, kad nuo protesto pradžios jau praėjo 480 dienų.