A. Pope metė iššūkį dabartiniam TMO vadovui, savo vadovui Antonio Vitorino.
Buvęs Portugalijos vyriausybės narys A.Vitorino Jungtinių Tautų migracijos agentūrai vadovauja nuo 2018-ųjų. Amerikiečių teisininkė A.Pope yra buvusi Baltųjų rūmų darbuotoja, Ženevoje įsikūrusioje TMO ji dirba nuo 2021 metų.
„Tarptautinės migracijos organizacijos valstybės narės per 6-ąją specialiąją Tarptautinės migracijos organizacijos tarybos sesiją išrinko Amy E.Pope kita generaline direktore“, – tviteryje parašė organizacija.
TMO paskelbė, kad spalio 1 dieną ji taps pirmąja organizacijos vadove moterimi.
Po neįprastai aštrios kovos dėl vadovavimo, kurioje Jungtinės Valstijos stojo prieš Europos sąjungininkus, pirmadienį 175 Tarptautinės migracijos organizacijos (TMO) narių buvo paprašyta slaptu balsavimu nuspręsti, kas turėtų vadovauti organizacijai ateinančius penkerius metus.
Po pirmojo balsavimo turo A.Pope akivaizdžiai pirmavo, jai trūko tik 12 balsų, kad būtų pasiekta dviejų trečdalių balsų dauguma, reikalinga pergalei paskelbti.
Užuot laukęs antrojo turo, A.Vitorino nusprendė pasitraukti iš varžybų.
„Esu pasirengusi dirbti su VISOMIS mūsų valstybėmis narėmis ir pasauliniais partneriais, kad išnaudotume veiksmingos, tvarkingos ir humaniškos migracijos teikiamas galimybes“, – tviteryje rašė A.Pope.
Tarptautinė migracijos organizacija (TMO) buvo įkurta 1951 metais po Antrojo pasaulinio karo Europoje perkeltiems asmenims šelpti, tačiau prie Jungtinių Tautų ji prisijungė tik prieš septynerius metus.
Varžybos dėl organizacijos vadovo posto vyksta itin svarbiu metu, pasaulyje sparčiai augant migrantų skaičiui.
Ženevoje įsikūrusi įstaiga yra pagrindinė tarptautinė agentūra, kuri, remiantis 2020 metų apskaičiavimais, rūpinasi maždaug 281 milijono migrantų poreikiais visame pasaulyje.
Pasak stebėtojų, užsitęsusi kampanija dėl generalinio direktoriaus posto sukėlė nesutarimų tarp Vašingtono, kuris daug investavo į amerikiečio sugrąžinimą į tradiciškai JAV priklausantį vadovaujantį postą, ir jo sąjungininkų Europoje.