Analitikai įvertino, kiek Rusijai kainuoja vienas kvadratinis kilometras Ukrainos žemės

JAV Karo tyrimų instituto (ISW) ekspertai nurodo, kad 2024 m. rudenį žygiuodama per Ukrainos teritoriją Rusijos kariuomenė prarado apie 53 karius viename kvadratiniame kilometre.
Rusijos kariai
Rusijos kariai / „Reuters“/„Scanpix“

„Kremlius ir toliau patiria didelius gyvosios jėgos nuostolius bandydamas pasiekti taktinių laimėjimų vakarinėje Donecko srities dalyje Rusijos nuolatinių karinių pastangų sąskaita“, – nurodo analitikai.

Analitikai pažymi, kad Jungtinės Karalystės gynybos ministerija, remdamasi Ukrainos generalinio štabo duomenimis, gruodžio 5 d. pranešė, kad 2024 m. lapkričio mėn. vidutiniai Rusijos karių nuostoliai pasiekė naują istorinį maksimumą – 1523 žuvusieji per dieną.

Karas Ukrainoje / FRANCOIS NASCIMBENI / AFP
Karas Ukrainoje / FRANCOIS NASCIMBENI / AFP

Didžiosios Britanijos gynybos ministerija pažymėjo, kad 2024 m. lapkričio 28 d. pirmą kartą per vieną dieną Rusijos kariai patyrė kiek daugiau nei 2 000 karių nuostolių.

Apskaičiuota, kad 2024 m. lapkričio mėn. Rusijos pajėgos iš viso patyrė 45 690 aukų, o Jungtinės Karalystės gynybos ministerija pažymėjo, kad 2024 m. lapkričio mėn. buvo penktas mėnuo iš eilės, kai Rusijos karių aukų skaičius išaugo.

Remiantis geolokaciniais duomenimis, Rusijos pajėgos 2024 m. lapkritį per dieną pasistūmėjo į priekį maždaug 27,96 kv. km ir iš viso užėmė 839 kvadratinius kilometrus Ukrainoje ir Kursko srityje.

Anksčiau ISW pranešė, kad Rusijos pajėgos 2024 m. rugsėjį ir spalį patyrė didesnius nuostolius ir kad per šiuos du mėnesius Rusijos nuostoliai sudarė maždaug 80 110 karių mainais į maždaug 1 517 kvadratinių kilometrų užimtos teritorijos Ukrainoje ir Kursko srityje.

Taigi, ISW ekspertų teigimu, per intensyvias puolamąsias operacijas 2024 m. rugsėjį, spalį ir lapkritį Rusijos kariuomenė neteko maždaug 125 800 žmonių, o užėmė 2 356 kvadratinius kilometrus.

„IMAGO“/„Scanpix“/Rusijos kariai
„IMAGO“/„Scanpix“/Rusijos kariai

Tai reiškia, kad, pasak ataskaitos, vienam kvadratiniam kilometrui šiuo metu užimtos Ukrainos teritorijos tenka maždaug 53 Rusijos karių aukos.

„Mažai tikėtina, kad Rusijos riboti gyvosios jėgos ištekliai vidutinės trukmės laikotarpiu galės išlaikyti tokį aukų skaičių, o tolesnė Vakarų karinė parama Ukrainai tebėra gyvybiškai svarbi, kad Ukraina galėtų tokiais tempais atnešti nuostolių“, – nurodė analitikai.

Pasak jų apžvalgos, Kremliaus siekis išlaikyti iniciatyvą visoje karinių operacijų Ukrainoje teritorijoje ir toliau žengti į priekį Rytų Ukrainoje sukėlė dvejopus reikalavimus Rusijos gyvajai jėgai.

Papildomos pastangos didinti Rusijos karių skaičių gali dar labiau destabilizuoti Rusijos ekonomiką, nes Rusija ir toliau kovoja su darbo jėgos trūkumu ir didėjančia infliacija.

Ekspertai pažymi, kad rusai gali arba kariauti Ukrainoje, arba dirbti Rusijos vidaus ekonomikai, tačiau jie negali daryti abiejų dalykų vienu metu.

„Vargu ar Kremlius artimiausiu metu galės tinkamai patenkinti savo darbo jėgos poreikį tiek kariuomenėje, tiek Rusijos vidaus ekonomikoje, o papildomi intensyvių puolamųjų operacijų Ukrainoje mėnesiai 2025 m. ir vėliau tik pagilins Rusijos išteklių problemas“, – nurodoma ataskaitoje.

Kartu analitikai priduria, kad JAV prezidento Joe Bideno įsipareigojimas suteikti likusią turimą amerikiečių pagalbą Ukrainai ir tęsti reguliarią Vakarų karinę pagalbą Ukrainai tebėra labai svarbus, kad Ukraina ir toliau galėtų gintis nuo Rusijos puolamųjų operacijų ir 2025 m. padaryti nepriimtinų nuostolių Rusijos kariuomenei.

„Shutterstock“/Karas Ukrainoje
„Shutterstock“/Karas Ukrainoje

Kitos analitikų išvados:

  • Rusijos generalinio štabo viršininkas, armijos generolas Valerijus Gerasimovas, pasmerkė Kremliaus informacinę operaciją, kuria siekiama lapkričio 21 d. balistinės raketos „Orešnik“ smūgį Ukrainai pateikti kaip gynybinį atsaką į JAV leidimą smogti Rusijai Jungtinių Valstijų suteiktomis ATACMS raketomis.
  • Tikėtina, kad Rusijos ir Šiaurės Korėjos karinis bendradarbiavimas artimiausiais mėnesiais toliau intensyvės po to, kai gruodžio 4 d. oficialiai įsigalios abiejų šalių Visuotinis strateginės partnerystės susitarimas.
  • Čečėnijos respublikos vadovas Ramzanas Kadyrovas, priešingai nei kiti aukšto rango Rusijos saugumo pareigūnai, toliau viešai laikosi migrantų ir Rusijos etninių mažumų gynėjo pozicijos, o tai rodo, kad tarp Rusijos pareigūnų gali didėti nesutarimai dėl Rusijos valdovo Vladimiro Putino pastangų skatinti Rusijos pilietinį nacionalizmą, kuris užtikrina etninę ir religinę darną Rusijoje.
  • Pastaruoju metu Ukrainos kariuomenė pažengė į priekį Kurske ir Charkivo srities šiaurinėje dalyje, o Rusijos kariuomenė – Toreco, Kurachovės ir Vuhledaro kryptimi.
  • Pranešama, kad Rusijos pajėgos vis dažniau siunčia moteris atlikti kovines ir logistikos funkcijas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai