Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Andrzejus Duda nori NATO bazių Lenkijoje ir šalies dalyvavimo derybose dėl Ukrainos

Andrzejus Duda, kuris ketvirtadienį bus prisaikdintas naujuoju Lenkijos prezidentu, pareiškė norįs matyti Lenkijoje NATO bazes, ir žada kalbėtis su partneriais Europos Sąjungoje, kad Lenkija būtų įtraukta į Ukrainos taikos derybas.
Andrzejus Duda
Andrzejus Duda / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

A.Duda, anksčiau priklausęs konservatyviai opozicinei partijai „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), sakė, kad valdančioji Pilietinė platforma (PO) padarė nepakankamai, kad būtų užtikrintas didesnis Lenkijos saugumas ir sustiprėtų šalies pozicijos tarptautinėje arenoje.

Trečiadienį interviu naujienų agentūrai PAP išrinktasis prezidentas sakė, jog nori, kad kitais metais Varšuvoje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas atvertų kelią sustiprinti Aljanso buvimą Lenkijoje bei regione, ir kels šį klausimą pokalbiuose su Vokietija, kuri anksčiau blokavo tokias pastangas.

A.Duda taip pat sakė, kad „plačioje konferencijoje dėl taikos Ukrainoje“ reikalingas Lenkijos dalyvavimas, kad būtų pasiekta ilgalaikė taika.

„Lenkija nenori blogų santykių nė su viena iš savo kaimynių ir niekuomet sąmoningai nesiekia, kad jie tokie taptų. Tai nenaudinga“, – sakė A.Duda.

Kalbėdamas apie šalies užsienio politikos prioritetus A.Duda pareiškė, jog nori įgyvendinti tarptautinėje arenoje aktyvios Lenkijos viziją, tačiau nesiekia jokių revoliucinių permainų.

„Tai suprantama, turint galvoje faktą, kad Lenkija nėra supervalstybė, tačiau taip pat turint galvoje tai, kad ji yra viena didžiausių Europos valstybių su 38 mln. piliečių ir kad užsienyje gyvena labai daug lenkų, su kuriais Lenkija turėtų pradėti aktyviai bendradarbiauti“, – sakė A.Duda trečiadienį interviu naujienų agentūrai PAP.

Tačiau jis pridūrė, jog pasisako prieš bet kokias revoliucines permainas.

„Diplomatijai nepatinka revoliucijos, staigios permainos nepageidautinos. Taigi, nebus jokių staigių pokyčių, bus korekcijų, kurios kartais bus giluminės. Mano požiūriu, aktyvesnė Lenkijos užsienio politika yra tokios korekcijos elementas“, – sakė išrinktasis prezidentas.

Jis pabrėžė, kad Lenkija turėtų palaikyti gerą transatlantinio bendradarbiavimo tiek NATO viduje, tiek kalbant apie ekonominius ryšius, klimatą.

„Lenkija turėtų vykdyti aktyvią politiką Vidurio ir Rytų Europoje. Palaikau bendradarbiavimą tarp regiono šalių – nuo Baltijos jūros iki Adrijos ir Juodosios jūrų. Jos turi panašią XX amžiaus antros pusės patirtį ir dažnai susiduria su panašiomis problemomis. Turiu galvoje ir saugumą, ir ekonominę situaciją“, – sakė A.Duda.

„Diplomatijai nepatinka revoliucijos, staigios permainos nepageidautinos. Taigi, nebus jokių staigių pokyčių, bus korekcijų, kurios kartais bus giluminės“, – sakė A.Duda.

Paklaustas apie Lenkijos santykius su Rusija, kurie yra smarkiai pašliję, A.Duda pripažino, kad situacija iš tiesų sudėtinga.

„Tačiau esu tikras, kad Lenkija nenori blogų santykių nė su viena iš savo kaimynių ir niekuomet sąmoningai nesiekia, kad jie tokie taptų. Tai nenaudinga“, – pabrėžė jis.

Kalbėdamas apie Lenkijos santykius su Vokietija ir Prancūzija, A.Duda sakė, kad santykiai tarp šalių turėtų būti partneriški.

„Partnerystė reiškia pagarbą abipusiams interesams. Toks bus mano tikslas“, – sakė jis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?