Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Angelos Merkel pažadas Turkijai – spartesnės derybos dėl narystės ES

Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį pagyrė pažangą, padedant Turkijai tvarkytis su pabėgėlių krize, taip pat pažadėjo spausti, kad būtų spartinamos seniai stringančios derybos dėl Ankaros narystės Europos Sąjungoje.
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu
Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu / „Scanpix“/AP nuotr.

A.Merkel surengė derybas Stambule su premjeru Ahmetu Davutoglu ir prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu per itin svarbų vienos dienos vizitą.

Europos Sąjunga nori, kad Turkija sugriežtintų savo sienų apsaugą ir padėtų sumažinti istorinį pabėgėlių antplūdį iš Sirijos bei kitų šalių, išprovokuotą konfliktų, persekiojimų ir skurdo.

Mainais Ankara nori didesnio pripažinimo savo vaidmeniui priglaudžiant per 2 mln. sirų pabėgėlių, didesnės finansinės pagalbos, taip pat kad būtų paspartintos stringančios derybos dėl ES narystės.

A.Merkel ir Turkijos lyderiai pažymėjo, kad pareigūnai daro pažangą, rengiant bendradarbiavimo sutartį, nors nei vienas iš jų neužsiminė, kada bus pasiektas galutinis susitarimas.

Vokietijos kanclerė sakė, kad Berlynas pasiruošęs pritarti, jog būtų atidarytas stojimo į ES proceso 17-asis skyrius, susijęs su ekonomikos ir valiutos reikalais, taip pat svarsto galimybes dėl kai kurių kitų skyrių, kurių iš viso yra 35, atidarymo.

Kalbėdama po derybų su R.T.Erdoganu, A.Merkel sakė, kad ES ir Turkija susitarė glaudžiau bendradarbiauti „didinant dinamiką stojimo procese“, taip pat liberalizuoti vizų išdavimą Turkijos piliečiams, norintiems vykti į ES Šengeno zoną.

„Derybos šia kryptimi – daug žadančios ir bus tęsiamos“, – sakė A.Merkel, sėdėdama ant didelio paauksuoto krėslo šalia Turkijos prezidento.

R.T.Erdoganas, kuris pastaraisiais mėnesiais aštriai kritikavo ES poziciją Turkijos atžvilgiu, sakė taip pat raginantis atverti daugiau stojimo į Bendriją derybų skyrių.

A.Merkel pažymėjo, jog tai, kad Turkijai teko spręsti didžiulį uždavinį pasirūpinti per 2 mln. pabėgėlių iš Sirijos su palyginti mažomis lėšomis, sukūrė „migracijos spaudimą“, kuris paskatino atvykėlių antplūdį Europoje.

„Turkija iki šiol gaudavo mažai tarptautinės pagalbos lyginant su jos atliktu didžiuliu indėliu“, – sakė ji.

Kanclerė pridūrė sakė, kad nei viena pusė nebuvo suinteresuota, kad tai peraugtų į didelio masto neteisėtą migraciją į Europos Sąjungą.

„Tai negali būti tikslas. Mes, Europos Sąjunga, labiau angažuosimės finansiškai. Vokietija atliks savo vaidmenį“, – žadėjo A.Merkel.

Jau per 630 tūkst. žmonių, pabėgusių nuo karo ir skurdo, atvyko į Europą šiais metais – daugelis atlikę pavojingą kelionę per jūrą iš Turkijos į Graikiją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?