Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Apie istorinį Martino McGuinnesso rankos paspaudimą karalienei

Fotografo įamžinta akimirka, kai buvęs Airijos respublikonų armijos (IRA) vadas Martinas McGuinnessas spaudžia ranką britų karalienei Elizabeth II per jos 2012 metų vizitą Belfaste, tapo bene įspūdingiausia Šiaurės Airijos taikos procesą simbolizuojančia nuotrauka.
Martinas McGuinnessas spaudžia ranką britų karalienei Elizabeth II
Martinas McGuinnessas spaudžia ranką britų karalienei Elizabeth II / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Besišypsančių taikdariu tapusio buvusio kovotojo ir britų monarchės susitikimą įamžino naujienų agentūros AFP fotografas Paulas Faithas, tuo metu dirbęs agentūroje „Press Association“.

„Tas rankos paspaudimas buvo gana istorinis. Paspaudimas, kuris vėliau apkeliavo visą pasaulį. Visi labai nerimavo, išskyrus juos abu“, – pasakojo P.Faithas.

M.McGuinnessas tuo metu buvo Šiaurės Airijos pirmojo ministro pavaduotojas. Sausį iš politikos dėl sveikatos pasitraukęs M.McGuinnessas mirė antradienį, būdamas 66 metų.

Prieš britų valdymą Šiaurės Airijoje kovojęs politikas nuotraukoje atrodė „gana atsipalaidavęs“, pirmą kartą spausdamas ranką karalienei, tačiau apsaugininkai akivaizdžiai nervinosi, prisiminė P.Faithas.

„Atrodė, kad tai buvo jo ėjimas. Tai buvo jo kelionės dalis. Taip buvo pažymėtas dar vienas langelis“, – kalbėjo fotografas.

Nors M.McGuinness'o partija „Sinn Fein“ nepripažįsta karalienės valdžios Šiaurės Airijoje, tačiau jis atliko svarbų vaidmenį vedant derybas dėl 1998 metų Šiaurės Airijos taikos susitarimo.

Šis karalienės ir buvusio IRA vado rankos paspaudimas buvo dar labiau neįtikėtinas todėl, kad respublikonų armija buvo atsakinga už karalienės sutuoktinio princo Philipo dėdės Louiso Mountbatteno nužudymą 1979 metais, kai į laivą, kuriuo jis plaukė į žūklę, buvo įdėta bomba.

L.Mountbattenas, paskutinis Indijos britų valdytojas, taip pat buvo tolimas karalienės pusbrolis.

Pasak fotografo, rankos paspaudimą M.McGuinnessas bandė „išlaikyti truputį ilgiau“ nei paprastai.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Martinas McGuinnessas
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Martinas McGuinnessas

„Jis norėjo įsitikinti, kad aš padariau nuotrauką!“ – sakė P.Faithas, pasak kurio, tuo metu pistacijų spalvos drabužį vilkinti karalienė atrodė „suglumusi“.

Per kitą judviejų susitikimą, kuris įvyko praėjusiais metais, 90-metį atšventusi karalienė M.McGuinnessui pajuokavo: „Aš vis dar gyva!“

Po šio istorinio rankos paspaudimo, kuris įvyko 2012 metų birželio 27 dieną už uždarų durų Belfasto teatre, M.McGuinnessas ištarė karalienei palinkėjimą airiškai: „Viso gero ir tegul Dievas jus laimina“.

Kitą dieną po šio susitikimo, kai simboliško rankos paspaudimo nuotrauka apskriejo visą pasaulį, M.McGuinnessas priėjo prie M.Faitho per Airijos golfo varžybas.

„Paulai, tu vėl mane išgarsinai!“ – pasakė jis fotografui, o paskui pats nusifotografavo su M.Faithu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų