Daugiau nei pusė apklausos dalyvių minėjo „užsieniečių antplūdį“ kaip didesnę problemą šaliai nei galimybę netekti ES laisvosios prekybos privalumų.
58 proc. respondentų teigė sutinkantys su tuo, kaip Th.May derasi dėl skyrybų su Bendrija. Strategijai, pagal kurią didesnis dėmesys skiriamas imigracijos suvaldymui, prieštaravo tik ketvirtadalis apklaustųjų.
Londono Sičio finansų centre nerimaujama dėl privilegijų, kurios bus netektos, bet paprasti britai labiau baiminamasi dėl augančio migrantų iš kitų ES šalių skaičiaus – esą jie užima darbo vietas ir „numuša“ atlyginimus.
O Th.May apdairiai klausosi ne bankininkų, o eilinių piliečių – juk nuo jos veiksmų priklauso visos valdančiosios Konservatorių partijos populiarumas.
Britų, regis, negąsdina ir tai, kad svaras sterlingų nuo birželio 23-osios, kai referendume buvo balsuota už „Brexit“, prarado 18 proc. buvusios vertės. Apklausa parodė, kad šalyje ir toliau daugiau žmonių, patenkintų dėl apsisprendimo palikti ES.
Jei būtų surengtas dar vienas referendumas, 47 proc. respondentų teigė, kad balsuotų už išstojimą iš Bendrijos, o 46 proc. – jog pasisakytų už pasilikimą ES. 7 proc. tvirtino, kad nėra apsisprendę.